Після анексії Криму Росією 3 почали зазнавати переслідувань з боку російських спецслужб. Їхніх лідерів витурили з півострова, а додому і в мечеті до почали вриватися озброєні люди під приводом нібито пошуку "екстремістської літератури".
Як повідомляє Financial Times, дехто з кримських татар говорить, що сталінські часи, коли їхній народ жорстоко переслідували і депортували з рідного півострова, знову повернулися.
"Вони знову це роблять", - каже кримський татарин Мустафа Мустафаєв, який народився в Узбекистані через 10 років після депортації його сім'ї. – "Моїй бабусі дали 15 хвилин на пакування речей, коли вони забрали її. На щастя, поки що до такого не дійшло", - каже він.
Однак Мустафаєв розповів журналістам британського видання, що 10 днів тому викрали його друга і до сьогодні ніхто не знає, де він. Крім того, російські спецслужби влаштували рейд на мечеть.
"Всі в паніці", - сказав чоловік.
Оглядач нагадує, що анексія Криму підігріла націоналістичні настрої в Росії, на хвилі яких популярність президента Володимира Путіна зросла до небачених 80%. З того часу почалися і переслідування кримських татар на анексованому півострові.
Лідерам Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову і Мустафі Джемілєву заборонили в'їзд на історичну батьківщину, так само як і іншим 33-м членам Меджлісу.
"Проти нас почали кампанію жорсткого залякування. Вони хочуть знищити нас зсередини", - сказав Ільмі Умаров, який після анексії заявив, що не визнає Крим російською територією і подав у відставку з посади голови міськради Бахчисараю.
Лідери кримськотатарської громади вважають, що Росія хоче залякати їхній народ, щоб всі боялися об'єднатися навколо Меджлісу.
"Я переконаний, що нас підслуховують навіть зараз", - сказав інший кримський татарин на ім'я Арсен. Він відмовився спілкуватися з журналістами через побоювання переслідування.
Видання нагадує, що в часи диктатури Йосипа Сталіна в СРСР кримських татар виселили з їхньої історичної батьківщини. Під час депортації загинули десятки тисяч людей. Народ зміг повернутися на свою рідну землю лише після того, як Радянський Союз розпався,а Україна стала незалежною. Київ дозволив кримським татарам певну автономію, однак не закріпив за ними статус корінного народу Криму.
"Київ ніколи не дбав про нас", - переконаний колишній член Меджлісу Ремзі Ілясов, який нині підтримує анексію Криму. Він переконаний, що Росія дозволить перетворити півострів на ще одну мусульманську автономну республіку на зразок Чечні чи Дагестану. Однак прихильники Меджлісу в цьому сумніваються.
Нагадаємо, що в ООН стурбовані викраданнями кримських татар. Але президент Росії Володимир Путін заявив, що "вперше чує" про викрадання татар у Криму.