20 грудня 2018 року Кабінет міністрів України вніс на розгляд парламенту проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права" (№ 9438). Цей законопроект, який є результатом спільних зусиль групи українських та іноземних фахівців у сфері національного й міжнародного кримінального права, громадської платформи "Правозахисний порядок денний" та Міністерства юстиції України, передбачає приведення положень кримінального законодавства України до максимальної відповідності нормам міжнародного кримінального права.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Костянтин Задоя, доцент кафедри кримінального права та кримінології КНУ ім. Т. Шевченка, кандидат юридичних наук. За його словами, нині предметом міжнародного кримінального права є так звані основні злочини, кожен із яких належить до юрисдикції Міжнародного кримінального суду (МКС): геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини, агресія.
"Законопроект № 9438 передбачає внесення змін до Кримінального кодексу України (ККУ), які покликані встановити відповідальність за ці діяння у максимальній відповідності до міжнародного права, що втілюється, з одного боку, у "дружньому" законодавчому описі цих злочинів, а з іншого - у запровадженні положень, покликаних запобігати їх безкарності (незастосування строків давності, неможливість амністії або звільнення від кримінальної відповідальності)", - зазначає юрист.
Докладніше про необхідність синхронізації КК з нормами міжнародного кримінального права читайте у статті Костянтина Задої "На шляху до українського Нюрнберга" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".