Незважаючи на плани Кремля, вибори в Держдуму РФ у Криму і Севастополі показали не настільки велику явку, як очікувалося, про це пише Олексій Іжак в свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".
"Маніпуляції з голосами, які, швидше за все, були, вислизнули від погляду Елли Памфілової та міжнародних спостерігачів з кількох причин", - йдеться в статті.
У Росії існують "регіони електоральної аномалії", у них традиційно спостерігається надвисока у порівнянні з середньостатистичною явка з незмінно надвисоким результатом "партії влади" і кандидатів Кремля. Як підкреслює автор, традиційно до цієї групи належать національні республіки Північного Кавказу та Поволжя, республіка Тива і Кемеровська область. Так, в Чечні явка склала 94,9% з 96,3% голосів, відданих за "Єдину Росію", в Інгушетії, відповідно, 81,4 і 72,4%, у Північній Осетії - 85,6 та 67,1%, Кабардино-Балкарії - 90,1 і 77,7%, в Карачаєво-Черкесії - 93,3 і 81,7%, Татарстані - 78,7 і 85,3%, Тиві - 89,7 і 82,6%, Кемеровській області - 86,7 та 77,3%.
"Оновлений склад Держдуми по своєму представництву суттєво зміщений у бік представників регіонів з високою явкою, в тому числі Північного Кавказу та Поволжя", - пише Ижак.
Він зазначає, що Кремль, швидше за все, дійсно прагнув до "стерильності" виборів, розуміючи при цьому, що "регіони електоральної аномалії" нікуди не поділися, і основна "брудна робота" щодо отримання потрібного результату буде зроблена там.
"Цікаво, що анексовані Крим та Севастополь не дотягли до почесного статусу провідного "регіону електоральної аномалії". Хоча такі плани були", - йдеться в статті.
Так, за словами автора, численні політичні десанти російського керівництва на півострів (в останній раз за тиждень до виборів), здавалося, повинні були привести до потрібного результату. "Але він виявився нижчим за очікування Кремля", - пише Ижак.
У Криму явка склала 49,1%, щоправда, з аномальним результатом "Єдиної Росії" 72,8%. У Севастополі ще гірше - при явці 47% "Єдина Росія" отримала 53,8%. Єдинороси анексованого півострова отримали три місця, що пронесло б четвертий номер - Наталю Поклонскую - повз Держдуми. Але її врятувала часткова аномалія "Єдиної Росії" у Криму, завдяки якій перший номер - Сергій Аксьонов - отримав шанс всидіти на посту глави регіону ще кілька років. "Це кращий для нього результат, оскільки у відриві від Криму після п'яти років в Держдумі "герої російської весни" ризикують бути забутими Кремлем", - йдеться в статті.
Наголошується, що скромні результати Севастополя пов'язані з тим, що тамтешній "герой російської весни" Олексій Чалий почав ступати слідами Олексія Навального, опиняючись в конфлікті з "Єдиною Росією". "Підтримані ним кандидати програли, але не нищівно", - пише Ижак.
Докладніше читайте у статті Олексія Ижака "Ремонт фасаду" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".
Нагадаємо, Верховна Рада прийняла заяву про невизнання Україною легітимності виборів 18 вересня в Держдуму РФ сьомого скликання, їх результатів, а отже, повноважень та актів та рішень російського парламенту. Постанову №5135 підтримали 264 народних депутата.
Також країни Заходу не визнають виборів в Держдуму РФ, проведених на території окупованого Криму. При цьому заяв про невизнання всього складу Держдуми РФ поки не було.