UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль розміщує війська так, щоб раптово вторгнутися до України – ISW

Росіяни розмістили свої сили так, щоб здійснити швидке вторгнення з півночі і сходу України, відзначають в Institute for the Study of War.

З 2014 року РФ розмістила і реорганізувала свої військові сили таким чином, щоб підтримати швидке механізоване вторгнення з півночі і сходу України, зазначає американський аналітичний центр Institute for the Study of War в дослідженні "Російська військова виправка: бойовий порядок сухопутних сил".

Наголошується, що лідери США і європейські союзники не готові до того, що президент РФ Володимир Путін задумав у війні з Україною та країнами Балтії, передає "Голос Америки".

Дослідники ISW переконані, що російські військові добре підготовлені для того, щоб без попередження провести звичайну війну в Україні та гібридну війну в Балтії. І це не відповідає тому, чого очікують західні лідери.

Так, в НАТО все більше попереджають про небезпеку звичайної війни проти країн Балтії, або навіть Західної Європи. Проте, російські наземні сили не були розміщені або реорганізовані для проведення військових дій без попередження у тому регіоні, відзначають аналітики.

У Балтії росіяни готові до проведення гібридної військової інтервенції, подібної тій, яку вони вчинили в Україні після Майдану, йдеться в дослідженні.

Підкреслюється, що за період з 2014 року росіяни розмістили і реорганізували свої сили так, щоб підтримати швидке механізоване вторгнення з півночі і сходу України. Кремль розмістив кілька підрозділів вздовж російсько-українського кордону, але не зробив цього біля країн Балтії.

Біля кордону з Україною розташовані три механізованих підрозділи, в той час, як в балтійському регіоні розміщується тільки один десантний підрозділ, який не є оптимальним для масштабного механізованого вторгнення. У 50 милях від кордону України розміщуються сухопутні сили вздовж окремих ліній наступу з захищеними тилами.

У своєму дослідженні аналітики закликали США і союзників переоцінити ймовірні сценарії дій Росії та переглянути військові і невійськові інструменти, необхідні для захисту союзників НАТО та України від російської агресії.

Раніше командувач силами США в Європі Бен Ходжес заявив про те, що єдиний спосіб не дозволити Росії почати нове вторгнення в Україну криється в демонстрації української готовності до такого сценарію та її здатності чинити опір. Він зазначив, що не вважає ймовірність повномасштабного наступу Москви високою, але й визнав, що повністю виключати її не можна.