UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль "поважає цілісність України", але без Криму

Лавров пояснив, чому РФ не порушувала Будапештський меморандум.

Росія поважає територіальну цілісність України, але без анексованого півострова Крим. А що стосується Будапештського меморандуму, то РФ не погрожувала Україні ядерною зброєю, тому вважає, що не порушувала його. Про це міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив у понеділок на прес-конференції за підсумками діяльності російської дипломатії в 2017 році.

"Ми продовжуємо поважати територіальну цілісність України в тих кордонах, які склалися після референдуму в Криму і після возз'єднання Криму з Російською Федерацією", - сказав він.

Лавров додав, що в російському відомстві багато разів відповідали на такі "легалістські запитання", в тому числі щодо Будапештського меморандуму 1994 року, згідно з яким Україна відмовилася від ядерної зброї, а Росія, США і Великобританія гарантували, що не будуть застосовувати ядерну зброю проти України.

"Нагадаю, що ми так і не застосовували та не погрожували Україні ядерною зброєю, тому ніякого порушення меморандуму не сталося. А паралельно з меморандумом Україна в окремій заяві взяла на себе зобов'язання не заохочувати расистські, неонацистські тенденції", - сказав Лавров.

Він додав, що виконання "мінських домовленостей" вписується в російську лінію "на повну повагу суверенітету і територіальну цілісність України в її нинішніх кордонах", що склалися після "референдуму в Криму". При тому Лавров продовжує запевняти, що референдум був проведений "в повній відповідності з міжнародним правом".

За словами Лаврова, Захід штучно надає масштаб темі України та помилково розглядає її в якості наріжного каменю у протистоянні з Росією.

"Україна - це тема, яка досить штучно робиться значно масштабнішою, ніж вона того заслуговує, і розглядається як камінь протистояння між Росією і Заходом. Вважаю такий підхід помилковим, абсолютно політизованим" - сказав російський міністр.

На думку голови МЗС РФ, якщо б країни Заходу замість підтримки бездумної лінії Києва зосередилися на виконанні мінських угод, то криза давно була б врегульованою. При цьому він вважає, що США і Європа бачать, що нинішні українські власті намагаються спровокувати силову фазу в Донбасі.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін висловив упевненість, що якщо у зону проведення АТО не буде введений миротворчий контингент, збройний конфлікт у Донбасі буде заморожений.

Глава українського зовнішньополітичного відомства вказав на маніпулятивність заяв глави МЗС РФ Сергія Лаврова, який поставив знак рівності між введенням миротворців і окупацією регіону.