UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кравчук, Кучма і Ющенко підписали спільне звернення про автокефалію церкви

Автокефальна православна помісна церква стане непереборною духовною фортецею в боротьбі з російською агресією проти України, впевнені екс-президенти.

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко підписали спільне звернення, в якому підтримали ініціативу про звернення до вселенського патріарха щодо надання автокефалії Українській православній церкві.

"Після дискусій в нашому колі ми підписали спільне звернення", - сказав він на спільній з Кучмою і Ющенком прес-конференції в Києві.

"Ми вважаємо, що надання автокефалії Константинопольської матір'ю-церквою відіграє важливу роль у зміцненні незалежності України, духовної і національної єдності нашого народу, розвитку релігійної свободи в Україні, сприятиме плідному міжконфесійного діалогу в нашій країні", - зачитав Кравчук текст звернення.

Екс-президенти закликали всіх об'єднатися для створення автокефальної православної церкви України. "Ми переконані, що єдність українського народу, великою силою зміцнення якого буде автокефальна православна помісна церква, стане непереборною духовною фортецею в боротьбі з російською агресією проти України. Тому ми підтримуємо зусилля президента України Петра Порошенка у цьому надзвичайно важливому для України питанні і звертаємося до всіх громадян, до всіх відповідальних політиків, громадських діячів об'єднатися навколо цієї великої мети і спільно активно працювати для створення автокефальної православної церкви України", - наголошується в документі.

19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні регіонали з фракції "Опоблок" та групи "Відродження".

22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини з сестринськими православними церквами з цього питання".

Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".