UA / RU
Підтримати ZN.ua

КП "ГІОЦ", що приймає комунальні платежі у Києві, таємно змінюється на одеський "ГЕРЦ" — експерт

"ГЕРЦ" претендує на роль фінансової "прокладки" між платниками та комунальними підприємствами Києва.

Майбутню заміну київського КП "ГІОЦ" на одеський "ГЕРЦ" підтверджено тричі різними виконавцями. На тлі секретності та при дотепер відсутніх реквізитах. Навіть у тих служб, які повинні одержати їх першими та забезпечити коректну процедуру переходу. Контактні дані, реквізити, телефон "гарячої лінії" і центри обслуговування "ГЕРЦ" у Києві відсутні, відсутня також інфраструктура обслуговування платежів, тобто фізично така фірма не може коректно надавати закінчену послугу.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Михайло Баранцев, підприємець, інженер-електронник. За його словами, судячи з інформації в Інтернеті, "ГЕРЦ" претендує на роль фінансової "прокладки" між платниками та комунальними підприємствами Києва.

"Фінансовий шматок цілком ласий. Якщо припустити, що в Києві прописано до 4 млн чол., то це приблизно 1,3 млн сімей, які щомісяця платять за послугу УБПТ до 400 млн грн, а впродовж року - до 4,7 млрд. Просто притримавши ці гроші на рахунку "прокладки" (кредитні ресурси в будь-якому банку!) і знявши заздалегідь узгоджені "комісійні", можна дуже непогано заробити. Переконливий мотив? От тільки чому одеська фірма має заробляти на коштах киян - це запитання, - зазначає експерт. - Судячи з інформації на сайті GERC.UA, фірма спеціалізується на розрахунках з допомогою платіжних карт і терміналів, трансакція в яких оплачується клієнтом. Тоді цілком логічно, що класичні банківські перерахування є для них конкуруючими. Ще раз стоп, а як же тоді платять за комунальні юридичні особи - фірми, підприємства? Ще одне запитання".

Автор вказує, що старі реквізити КП "ГІОЦ" зникли з платіжок приблизно два роки тому, але до недавнього часу (грудень 2018-го) банківські платежі по них ще зараховувалися.

"Це можна пояснити кількома причинами. Або реквізити в платіжках давали привід громадськості задуматися про шляхи руху грошей і стали небезпечними, або спрацювало банальне бажання відрізати конкуренцію з боку банків, або транзитних одержувачів виявилося кілька, і цього теж не хотіли "світити". Останнє особливо цікаве у зв'язку з підкресленою "спеціалізацією" "ГЕРЦ" на термінальних розрахунках: якщо так, то КП "ГІОЦ" допрацьовував із банківськими платниками, а "ГЕРЦ" монопольно підхопив розрахунки через термінали. Може, ті самі, які з'явилися в залах відділень "Ощаду" рік-два тому?" - наголошує підприємець.

Детальніше про "таємну" зміну одержувача платежів на комунальні послуги в Києві читайте в статті Михайла Баранцева "Комунальні з шармом Привозу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".