UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен третій суддя апеляційного суду недобропорядний - Чесно

Судді ухвалюють сумнівні рішення і живуть на сумнівні доходи.

Кожен третій суддя апеляційних судів України є непорядним. Такі результати аналізу оприлюднив рух "Чесно". Зокрема невідповідність стилю життя задекларованим доходам продемонстрували 264 суддів із 697-і, які працюють в 25-ти обласних апеляційних судах України та Апеляційному суді Києва, повідомила на брифінгу в четвер менеджер проектів руху "Чесно" Людмила Слива.

За її словами, аналітики "Чесно" найчастіше виявляли невідповідність між деклараціями про доходи 2013, 2014 і 2015 років. Також судді часто не вказують наявність житла. Суддів аналізували за наявністю непрозорого майна, невідповідністю між деклараціями різних років, або дорогим подарункам, невідповідністю стилю життя задекларованим доходам.

Також суддів оцінювали за критерієм "причетність до винесення сумнівних рішень", до якого відносили і політично мотивовані рішення, а також рішення, прийняті з порушенням прав людини, що було визнано Європейським судом з прав людини.

"Ми розглядали кожну справу. Суддя Лашевич з Апеляційного суду Києва прийняв політично мотивоване рішення про продовження арешту Юрія Луценка, що було визнано в ЄСПЛ. Також у складі колегії він змінив запобіжний захід з арешту на домашній арешт "беркутівцю" Бєлову, підозрюваному у вбивствах майданівців, після чого той зник", - розповіла представник руху.

Також суддів викривали в порушенні професійної етики і причетності до корупції, до порушення прав людини.

Зазначимо, що згідно з соціологічним опитуванням, значна частина громадян України (48%) не бачить ніякої інстанції, яка б активно боролася з корупцією в Україні. Решта активних борців із корупцією бачать насамперед у засобах масової інформації, журналістах (26%) і антикорупційних громадських організаціях (18%).