UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кожен шостий українець бачить в добровольчих батальйонах приватні армії олігархів

Проте більшість сприймає ці військові формування позитивно.

Майже третина (31,6%) українців називає добровольчі батальйони, воюючі в Донбасі, військово-патріотичної елітою країни, свідчить опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення ZN.UA.

Примітно, що найбільш близьким цей варіант виявився Заходу країни (51,4%), найменш - Сходу (19,1%), зокрема Донбасу (8,2%).

Другим за популярністю варіантом серед опитаних в цілому (24,5%) стало бачення цих формувань як основи для майбутньої професійної армії і реформованого МВС. Примітно, що в цьому питанні думки Заходу і Сходу розійшлися не так сильно (31,1% і 27,5%). При цьому на Донеччині таке бачення ролі українських добровольців розділяють лише 6,2% респондентів, на Луганщині - 12,8%.

Насторожено, якщо не критично сприймають добровольчі батальйони не тільки на Сході, але й на Півдні. 28,4% з опитаних у східних областях заявили про те, що їх бійці є патріотами України, до яких, однак, приєдналися велика кількість кримінальних елементів, чия поведінка дискредитує українську владу в очах місцевого населення. Особливо варто відзначити значну частку респондентів, які поділяють цю точку зору, в Херсонській області (46%). Для порівняння, в цілому по Україні такий варіант вибрали 14,5% респондентів.

ZN.UA

16% українців вважають, що добровольчі батальйони - це приватні армії олігархів. У цьому питанні думки жителів різних регіонів разюче відрізняються: якщо в Центрі такої думки дотримуються 3,4% опитаних, то на Сході - 24,7%, зокрема в Донбасі - 37,3%. При цьому розподіл позицій жителів Донбасу виявилося дуже неоднорідним: у Донецькій області добровольців як ставлеників олігархів сприймають 50,4% респондентів, а ось у Луганській - всього 12,9%.

10,4% опитаних бачать добровольчі батальйони потенційними організаторами перевороту в Україні. Примітно, що в Закарпатській області таке бачення підтримує кожен п'ятий (21,9%), хоча загалом відсоток для західного регіону країни приблизно дорівнює середньому (10,7%).

Детальніше про результати масштабного дослідження, яке проводилося серед всіх жителів України, читайте в нашому спецпроекті "Пісня про Батьківщину. Слова народні".