Україна виграє від приєднання до Європейського Союзу, впевнені 50% українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова.
"50,3% громадян України вважають, що Україна більше виграє від приєднання до ЄС, 26,1% респондентів вважають, що програє, а 23,6% не змогли відповісти на це питання", - озвучила дані опитування політичний аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" Марія Золкіна в ході презентації соціологічного дослідження на круглому столі "Як українці розуміють євроінтеграцію: очікування і настрої суспільства" в Києві.
За словами Сорокіної, основними перевагами від членства в ЄС 38,6% українців вважають можливість вільного переміщення людей за кордон, 36,8% - підвищення рівня життя, 33,7% - вільний доступ молоді до навчання в університетах країн-членів ЄС. Майже кожен четвертий українець (24%) вважає, що членство в ЄС сприятиме проведенню внутрішніх реформ в Україні. 22% опитаних впевнені, що ніяких переваг України від членства в ЄС не матиме.
У той же час, основними негативними наслідками від членства в ЄС на думку населення можуть бути еміграція українців за кордон (33,1%) і погіршення відносин з Росією та іншими країнами СНД (27,5%). Також існує стурбованість, що це призведе до підвищення рівня безробіття (18,2%), втрати російських ринків (17,2%) і зниження рівня життя людей (16,5%). 16,8% респондентів вважають, що ніяких негативних наслідків від приєднання України до ЄС не буде.
Соціологічне дослідження проводилося 14-22 листопада 2015 року в усіх регіонах України, крім окупованих територій - Криму, частини Донецькій і Луганській областях. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки становить 2,3%.
Нагадаємо, що Україні, щоб наздогнати найбіднішу країну ЄС за рівнем мінімальної зарплати - Болгарію, необхідно збільшити ВВП мінімум в 2,5 рази.
Україна за рівнем мінімальної заробітної плати в декілька разів відстає від найбідніших країн ЄС. Так, у грудні 2015 року в еквіваленті євро вона становила 57 євро на місяць. На сьогодні серед країн Євросоюзу найвищий рівень мінімальної заробітної плати - 1923 євро в місяць встановлено в Люксембурзі. Ще шість країн ЄС середньомісячну мінімальну зарплату в межах 1,5 тис. євро (Велика Британія, Нідерланди, Бельгія, Німеччина, Ірландія, Франція).