UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Цезар Куніков" давно просився на дно: що відомо про нового потопельника Чорноморського флоту Росії

Вперше ЗСУ пошкодили його ще на початку війни — у березня 2022-го. 

Великий десантний корабель "Цезар Куніков" проєкту 775, який українські захисники цієї ночі пришвартували на дні Чорного моря, ввели в експлуатацію ще у 1986 році. Його побудували у Польщі на верфі Stocznia Polnocna у Гданську, розповідає військовий оглядач Олександр Коваленко у повідомленні на своєму Tg-каналі.

Водотоннажність цього судна становить 4 тисячі тонн. Кількість екіпажу у повному складі — 87 осіб. Базувався корабель у т.о. Севастополі. 

"Цезар Куніков" брав участь в низці військових операції Росії: KFOR в Косово у 1999-му, російсько-грузинська війна у 2008-му, "Сирійський експрес"(забезпечування сирійської армії) у 2015-му. 

За словами Коваленка, судно росіяни останнім часом використовували як транспорт у логістичних ланцюгах для забезпечення потреб фронту. Втім, якщо говорити про нього саме як про десантний корабель, то він міг вмістити 12 одиниць бронетехніки й щонайменше 340 окупантів. 

"Тому питання, коли з кораблем трапилося те, що трапилося, він був завантажений, і цікаво чим, чи йшов порожняком? — наголосив експерти, додаючи, що навіть якщо він був порожній, результат все одно є чудовим. — Адже в Росії жодна верф не може будувати і навіть повноцінно ремонтувати ці кораблі". 

До речі, "Цезар Куніков" давно просився на дно. Ще на початку війни, 24 березня 2022-го, він отримав пошкодження, перебуваючи у порту Бердянська. 

Читайте також: "Івановєц" потопили дрони MAGURA V5 — Буданов

Нагадаємо, вранці 14 лютого ЗСУ разом з ГУР МО атакували ВДК Росії "Цезар Куніков" п'ятьма морськими дронами Magura V5. Судно отримало критичні пошкодження лівого та правого бортів, після чого дало крен та пішло на дно. Сталося це поблизу Алупки, південніше населеного пункту Понизівка.