UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корупція в «Укроборонпромі»: ВАКС відмовився підтримати пом’якшення покарання для Жукова

Колегія суддів не затвердила угоду підозрюваного зі слідством, яка дозволяє уникнути ув’язнення.

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду відмовила у затвердженні угоди про визнання винуватості топпідозрюваним у справі про корупцію в «Укроборонпромі». За даними агентства «Інтерфакс-Україна», йдеться про керівника підприємства «Оптимумспецдеталь» Віталія Жукова.

Умови угоди: сторони погодили часткове звільнення обвинуваченого від цивільної відповідальності. У підсумку Жуков мав отримати покарання у вигляді п’яти років за ґратами з конфіскацією майна і без  позбавлення права обіймати певні посади. А також міг звільнитись від відбування основного та додаткового покарань, відбувши 1 рік іспитового строку без порушень.

Натомість обвинувачений зобов’язувався у майбутньому добровільно відшкодувати завдану державі шкоду в розмірі 4 млн гривень та надати викривальні свідчення щодо інших осіб, причетних до схеми.

Позиція суду: колегія суддів вважає, що угода не відповідає кримінальному процесуальному та кримінальному законам, а також інтересам суспільства. Зокрема:

«На переконання колегії суддів, в умовах проведення АТО, коли держава вживала термінових заходів для пошуку додаткових джерел поповнення бюджету та перерозподілу коштів для підвищення обороноздатності країни, а також для підтримки тих осіб, які опинились на території проведення АТО, зокрема, через запровадження нових податків та пільгових умов оподаткування, злочинна діяльність задля особистого збагачення шляхом ухилення від сплати податків, тим більше в оборонній сфері із залученням державних підприємств – учасників ДК «Укроборонпром», свідчить про особливу зухвалість та винятковий цинізм організаторів такої діяльності», - додали у суді.

Читайте також: Данілов розповів, чому РНБО не розглядає санкції проти Порошенка і Гладковського

Наприкінці грудня Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування справи про отримання 950 тисяч гривень хабара Ігорем Гладковським. За версією слідства, за ці гроші він мав впливати на рішення очільника «Укрспецекспорту» через батька – першого заступника секретаря РНБО.

У лютому 2019 року команда журналістських розслідувань Bihus.Info присвятила велике розслідування масштабним розкраданням в «Укроборонпромі». За даними журналістів, до них причетні наближені до п'ятого президента України Петра Порошенка Олег Гладковський і його син Ігор, бізнес-партнери Гладковського-молодшого Віталій Жуков і Андрій Рогоза, а також ексголова «Укроборонопрому» Павло Букін.

НАБУ затримало Олега Гладковського 17 жовтня минулого року на паспортному контролі в аеропорту «Бориспіль», під час спроби вилетіти з країни. Йому повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем та декларування недостовірної інформації.

3 червня НАБУ і САП закінчили досудове розслідування у справі Олега Гладковського і направили справу до суду. За версією слідства, зловживання підозрюваного під час роботи в державному концерні «Укроборонпром» завдали державі майже 18 млн гривень збитків. Гладковські неодноразово намагались дискредитувати розслідування та подавали позови до журналістів про захист честі та гідності.