UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коронавірусом заразилися 20 співробітників харківської інфекційної лікарні

Серед хворих COVID-19 – головлікар, начмед і троє анестезіологів.

У 20 співробітників Харківської обласної інфекційної лікарні підтверджений діагноз COVID-19. Серед тих, хто захворів, – головлікар, його заступник і троє анестезіологів, включаючи завідувачку відділення інтенсивної терапії, повідомили в Харківській облдержадміністрації у неділю, 24 травня.

За даними ОДА, нині в лікарні працюють п'ять анестезіологів. Завідувачка відділення інтенсивної терапії і двоє лікарів з додаткових бригад, що їх направили до "інфенкціонки" на посилення, хворіють.

Після того, як у головного лікаря Павла Нартова виявили коронавірус, закладом фактично керує Валентина Маслова з Харківської медичної академії післядипломної освіти.

"Вона поєднувала ХМАПО та інфекційну, зараз основним місцем буде "інфекціонка". Офіційно обов'язки на неї покладуть з вівторка. Методичну допомогу надає головний лікар обласної дитячої інфекційної лікарні Дмитро Кухар", - пояснили в ОДА.

Всього в обласній інфекційній лікарні лікуються 175 пацієнтів. У 17-й міській лікарні розгорнуто 60 ліжок (40 в загальній терапії та 20 в інтенсивній). Ще 40 ліжкомісць для дорослих пацієнтів розгорнуто в обласній дитячій інфекційній лікарні.

Напередодні повідомлялося, що з початку пандемії коронавірусом заразилися 14 працівників обласної "фнфекціонки", і троє з них вже одужали.

Читайте також: Бойовики влаштували пожежу біля опорника ЗСУ поблизу Мар'їнки: фоторепортаж

Як повідомлялося, Кабмін включив COVID-19 до переліку професійних захворювань українських медиків. Зазначимо, що кожен п'ятий інфікований коронавірусом в Україні – медпрацівник: лікарі, медсестри, санітари.

На думку професора Володимира Корсунова, одного з провідних анестезіологів України, у цієї проблеми є кілька причин.

По-перше, українські лікарні досі не забезпечені достатньою кількістю індивідуальних засобів захисту. По-друге, медики, особливо молодший персонал, часто не дотримуються всіх необхідних вимог безпеки.

Детальніше про готовність української інфекційної медицини протистояти пандемії COVID-19, про штучну вентиляції легенів та інші методи кисневої терапії пацієнтів, а також про те, що являє собою коронавірус SARS-CoV-2, і які загрози здоров'ю людини він несе, читайте в матеріалі Сергія Жукова "Російська рулетка коронавіруса" - інтерв'ю професора-анестезіолога Володимира Корсунова ZN.UA.