Пік смертності від коронавірусу в Україні очікується на початку квітня - ближче до середини весни наша країна вийде на позначку близько 450 померлих на добу, свідчать дані Інституту показників і оцінювання здоров'я при Вашингтонському університеті (The Institute for Health Metrics and Evaluation, IHME).
Неурядова організація розробляє для всіх країн математичні моделі розвитку епідемії, що враховують фрагментарність статистики і недооцінку реальної смертності.
Якщо більшість населення (95% українців) правильно носитиме маски в громадських місцях, смертність можна буде знизити на 50 осіб на добу, а пік настане на тиждень раніше, відзначає провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсілевський.
На піку епідемії в Україні кожен день інфікуватимуться понад 60 тисяч осіб, але 90% з них до офіційної статистики МОЗ не потраплять.
«Я схильний довіряти цим моделям, оскільки майже всі «наколінні» оцінки дають такі ж порядки величин і дуже добре відповідають тому, що було в першу хвилю», - пояснює науковець.
Біофізик і науковий блогер Семен Єсілевський також відомий як руйнівник фейка антивакцинаторів щодо літери S у назві антиковідної вакцини Covichield, яку використовують в Україні.
Провівши міні-розслідування, він дійшов висновку про те, що різні сайти абсолютно рандомно використовують назви ChAdOx1 і ChAdOx1-S як повні синоніми, і немає жодних доказів того, що літера в маркуванні вказує на низьку якість препарату.
Те, що, прости господи, міністр Степанов... як би це м'якше сказати... сильно свистить - зрозуміло навіть їжакові. Те, що...
Опубліковано Семеном Єсілевський Неділя, 14 березня 2021 р
4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу. У Київській школі економіки підрахували: захворюваність зростає в середньому на 20% на тиждень. Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, наголошує системний аналітик, автор ZN.UA Євген Істребін.
Лікарні регіонів «червоної зони» переповнені пацієнтами з COVID-19, медики оцінюють ситуацію як критичну. У Києві заповнені понад 50% «ковідних» ліжок, у двох лікарнях місць немає. У МОЗ пов'язують зростання кількості випадків важкого перебігу хвороби з мутацією вірусу.
Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській Житомирській іа Закарпатській областях, ще дев'ять регіонів у «помаранчевій зоні». Стрімко погіршується ситуація на Миколаївщині та Вінниччині.
Причиною нового спалаху COVID-19 стала робота гірськолижних курортів. Попри складну епідемічну ситуацію, «Буковель» продовжував працювати, курорт закрили на карантин тільки 13 березня.