UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коронавірус: Супрун стала на захист бананів і посилок з Китаю

Найкраща профілактика хвороби – миття рук та уникання скупчення людей.

Колишня очільниця Міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як вберегтися від китайського коронавірусу 2019-nCoV і чи варто піддаватись паніці та відмовлятись від усього, що пов'язано з Китаєм.

Вуханьський вірус передається від людини до людини і за симптомами дуже схожий на гостру респіраторну інфекцію (гарячка, кашель, труднощі з диханням). Водночас ані через поштові відправлення, ані через вживання у їжу екзотичних фруктів заразитися ним неможливо.

Збудник коронавірусу може триматись на пористих (картон, тканина) і металевих поверхнях близько трьох діб, на пластикових і скляних – близько 60 годин. На фруктах віріони можуть триматись кілька діб, але в разі, якщо потрапили туди разом із фекаліями хворих людей чи тварин-носіїв.

Оскільки транспортування фруктів та доставка посилок займають набагато більше часу, за таких умов у вірусу немає шансів вижити.

Щоб не захворіти, Супрун радить: частіше мити руки з милом; збалансовано харчуватись; пити достатньо рідини; займатись спортом; не нехтувати сном; провітрювати та зволожувати приміщення; уникати скупчення людей; не торкатись брудними руками очей, носа та рота; залишатись в дома при перших симптомах хвороби.

Не допоможуть уникнути хвороби гомеопатичні засоби та БАДи, імуномодулятори, оксолінова мазь, вживання у їжу великої кількості цибулі й часнику. Захисні маски можуть бути корисні для хворого, який не хоче поширювати інфекцію в закритому приміщенні, однак здоровій людині вони не потрібні.

"Зараз швидко поширюються повідомлення про вакцини, які начебто запобігають новому коронавірусу, і навіть пропозиції їх придбати. Не вірте цим маніпуляціям, адже поки такої вакцини не існує", - наголошує Супрун у Facebook.

Всесвітня організація охорони здоров'я не стала оголошувати міжнародну надзвичайну ситуацію через 2019-nCoV. У ВООЗ наголосили, що поки що спалах захворювання є надзвичайною ситуацією лише для КНР.

Вперше цей коронавірус був діагностований у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, яким може заразитися людина.

Британські епідеміологи вважають, що число заражених може значно перевищувати офіційні дані. Вірус розповсюдився за межі Південно-Східної Азії, діставшись Європи, Сполучених Штатів, Канади та Саудівської Аравії.

Влада КНР ввела жорсткий карантин в Ухані й інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю призупинено.

Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".