UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корисні контакти: де українці можуть отримати медичну допомогу

Список оновлюватиметься і доповнюватиметься.

Незважаючи на війну життя продовжуюється. Жінки народжують дітей. А звичні для мирного часу хвороби, на жаль, нікуди не зникають. ZN.UA зробило невелику добірку лікарів, лікарень, аптек, Telegram-каналів, благодійних фондів та чат-ботів, де вас проконсультують чи нададуть медичну допомогу. Ми оновлюватимемо й доповнюватимемо дані.

Раніше ми публікували корисні контакти, за допомогою якиї українці можуть знайти допомогу вдома і за кордоном.

1. Лікарі, які консультують по телефону або в онлайн-режимі.

У ці складні часи дуже важливо мати доступ до медичної допомоги. Завдяки небайдужим лікарям за потреби є можливість отримувати консультації онлайн. У педіатрів, сімейних лікарів, терапевтів, ендокринологів, ЛОРів, хірургів, психіатрів, неврологів, психотерапевтів та інших фахівців. Таблиця з переліком таких лікарів, які готові консультувати людей по телефону чи онлайн безкоштовно, оновлюється 24/7 за посиланням

2. Знайти потрібного лікаря й отримати консультацію можна через Telegram-бот.

Посилання на Telegram-бот тут.

3. У Києві залишається багато пацієнтів, які потребують паліативної допомоги.

Ділимося контактами комунальних медзакладів, які приймають паліативних пацієнтів. Це - безоплатно. Але щодо наявності вільних місць та інших питань краще з’ясовувати за телефонами:

4. БФ “СВОЇ”

5. Медицина для всіх, Telegram-канал.

У цьому Telegram-каналі можна запитати про наявність ліків, попросити медичну допомогу в лікарів. Посилання тут

6. До уваги тих, хто шукає лікарів у країнах Європи для себе або своїх рідних.

Медичну допомогу можна знайти у Польщі, Молдові, Литві, Румунії, Чехії та Словаччині. Ви можете скористатися послугами психологів, сімейних лікарів та педіатрів, хірургів і травматологів, онкологів. Окремі лікарні надають широкий спектр допомоги — від обстежень до стаціонарного лікування. 

Список лікарень та лікарів, що пропонують безкоштовну медичну допомогу українцям за кордоном тут

7. Актуальна інформація щодо робити аптек на мапі за посиланням та в таблиці

8. Чат-боти психологічної допомоги в Telegram, тільки доказові практики допомоги:

Українською: https://t.me/friend_first_aid_bot

Українською та англійською: https://firstaidtoterror.com/

9. Безкоштовна медична консультації через контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

10. Як отримати діаліз в умовах війни:

Якщо ви виїхали з міста, де ведуться активні бойові дії, прийдіть до найближчого медзакладу з договором з НСЗУ (напрями гемодіаліз та перитонеальний діаліз) або без направлення – його створить лікар-нефролог.

У Львівській області таких закладів 11, в Івано-Франківській – 9, у Дніпропетровській та Тернопільській – по 5. Знайти лікарні можна на дашборді НСЗУ, або уточнити у оператора контакт-центру за номером 16-77.

Якщо людина змушена змінити лікарню через бої, контакти та адреси медзакладів можна дізнатись за посиланням.

НСЗУ також утворила карту місць проведення гемодіалізу по всій Україні. Зелена мітка означає, що місця є, жовта – немає точної інформації, потрібно уточнювати, червона – немає місць. По кожному закладу є номер телефону, де краще уточнювати актуальний статус наявності місць.

Інформацію щодо потреб у ліках, медичних виробах та засобах захисту для медиків залишайте за номером національного контакт-центру 0 800 20 19.