UA / RU
Підтримати ZN.ua

Корабель, через який українських моряків взяли в заручники у Лівії, заарештований в Іллічівську

На борту суховантажу - більше шестисот автомобілів, через махінації з якими український екіпаж судна Etel став заручником розгніваних лівійців.

Судно "Фаїна" з автомобілями для лівійців заарештували в Україні

Судно "Фаїна", через яке українські моряки у результаті виявилися заручниками у лівійському порту Бенгазі, стоїть в Іллічівському порту під арештом. Близько 600 автомобілів "КІА" та "Хюндай", що стали причиною скандалу, також заарештовано.

Про це у п'ятницю, 26 липня, повідомляє "Укрінформ" з посиланням на джерело в УМВС України в Одеській області.

"У МВС було відкрито кримінальне провадження. Судно і автомобілі арештовані. Однак, враховуючи резонанс, безпосереднім розслідуванням займається Генеральна прокуратура", - сказало джерело.

- МЗС України запевнив, що захоплені у Лівії моряки не причетні до афери з машинами

За інформацією ЗМІ, лівійців, які придбали автомобілі, ошукали шахраї. Посередники-йорданці придбали близько 600 автомашин "КІА" та "Хюндай" у Гонконзі і продали їх українській фірмі. Паралельно ці ж авто вони продали і лівійцям, які зробили стовідсоткову передоплату. Однак товар замість Бенгазі прийшов в Іллічівськ. Після цього ошукані лівійці вирішили у відповідь захопити перше українське судно, яке трапилося їм на шляху, і вимагати повернення або грошей, або автомобілів.

Як повідомлялося, 17 липня у порту міста Бенгазі (Лівія) було захоплено судно з 19 українцями на борту. Лівійська сторона вимагає від судновласника захопленого судна Etel повернути $ 9,5 млн., які нібито були сплачені за автомобілі, що так і не доставили до Лівії.

Нагадаємо, судно "Фаїна" та його екіпаж раніше також потрапляли у заручники, коли було захоплено 25 вересня 2008 року біля берегів Сомалі. У той момент на борту знаходилися троє росіян (жителі Санкт-Петербурга), 17 українців і один латиш. Пізніше капітан судна Володимир Колобков помер від гіпертонічного кризу. Моряків відпустили у лютому 2009 року. !zn

Читайте також:

В Лівії захопили в полон 19 українських моряків

Оператор судна: Захоплення українців у Лівії було здійснено з політичних мотивів

До МЗС викликали лівійського посла і вимагають звільнити українських моряків

Полонені українські моряки в Лівії обмірковували план втечі: варіантів немає