UA / RU
Підтримати ZN.ua

Контрнаступ України на півдні просувається повільно, але йде згідно з планом — WSJ

ЗСУ вміло використовують наявні ресурси, ослаблюючи противника в поки що єдиний можливий спосіб. 

В останні дні українська армія веде активні контрнаступальні дії на південному напрямку і хоча просування підрозділів ЗСУ є досить повільним, воно відбувається згідно з узгодженим планом. На даний момент у Збройних сил немає достатньо зброї та ресурсів, щоб здійснювати більш масштабну визвольну операцію. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

На думку журналістів видання, навіть не відвойовуючи значних територій, Київ може досягти прогресу, змусивши Росію розкрити розташування своїх військ та баз постачання, зайняти оборонну позицію або відвести війська з інших регіонів країни (наприклад, зі сходу). Крім того, Україна може отримати розвіддані про російські підрозділи, їх вразливість та готовність до бою.

WSJ, посилаючись на представників української влади, пише, що зараз у ЗСУ немає ані потрібного озброєння, ані достатньо живої сили для швидкого наступу. Саме тому військові прагнуть послабити передові російські сили, використовуючи далекобійну артилерію та ракети для враження стратегічних об'єктів у тилу ворога.

Читайте також: Британська розвідка назвала головну перешкоду для ЗСУ під час наступу на півдні

Ще однією особливістю, яка відрізняє українське військове керівництво від російського, є те, що в Генштабі ЗСУ намагаються мінімізувати потенційні втрати під час деокупації захоплених територій. За оцінками західних офіційних осіб, у Херсоні та його околицях зараз перебувають близько 20 тисяч російських військових. Україна сподівається відвоювати регіон, не вступаючи у криваві вуличні бої.

Американський генерал-лейтенант Стівен Твітті, який раніше обіймав посаду заступника голови Європейського командування США, також заявив WSJ, що не чекає масованої атаки України. На його думку, ми побачимо кілька місць дислокації невеликих підрозділів ЗСУ, які завдаватимуть шкоди росіянам і стануть напрочуд ефективним способом боротьби.

Читайте також: Україна бере хитрістю: контрнаступ ЗСУ не буде бліцкригом і це правильно – ISW

Раніше у Білому домі заявили, що поки що не очікують від Росії припинення війни.

Про те, які геополітичні процеси впливають на перебіг війни Росії проти України та чи можливе її потенційне завершення найближчим часом читайте у матеріалі Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».