UA / RU
Підтримати ZN.ua

Конституційної заборони щодо проведення виборів під час війни немає – Стефанчук

За його словами, це може бути питанням дискусій.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що Конституція України не забороняє проведення виборів під час дії воєнного стану. Про це він розповів під час телемарафону.

Такої заборони в Конституції немає. Ця заборона міститься в законі України "Про правовий режим воєнного стану". І тому конституційної заборони проводити вибори під час воєнного стану немає", – зазначив Стефанчук.

За його словами, наразі необхідно дотримуватися балансу.

"З одного боку - так, парламент має продовжувати свою роботу, має ухвалювати необхідні законодавчі акти. Ми входимо в бюджетний процес і це дуже важливі речі. З іншого боку ми маємо розуміти, що не має бути застою тієї демократії, яка є в суспільстві. І саме тому президент Парламентської асамблеї Ради Європи пан Кокс та інші колеги говорять про те, що все-таки необхідно докласти зусиль, щоб здійснити це", – сказав він

Голова Верховної Ради припустив, це питання може бути питанням дискусій.

"І я думаю, що нам треба ухвалити якісь важливі рішення щодо цього, щоб, з одного боку, забезпечити стабільність у державі, щоб держава не була розірвана виборами під час війни, але, з іншого боку, забезпечити ось цей потік демократії, за що Україна загалом і бореться", – розповів Стефанчук.

Коментуючи те, чи підтримає він зміни до закону про вибори, він сказав: "Давайте подивимося, як це питання вирішуватиметься. Але я думаю, що найближчим часом воно буде актуалізовано".

Раніше, у інтерв'ю Українській правді Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук заявляв, що вибори під час воєнного стану провести неможливо і це може призвести до розриву держави

Читайте також: Парламентські вибори: Зеленському доведеться балансувати між інтересами держави та політичною доцільністю

Очевидно, що організація і проведення парламентських виборів навіть після закінчення війни наразяться на низку серйозних викликів. Пов'язаних із діями ЦВК, уточненням реєстру виборців, формуванням комісій, розгортанням виборчої структури та політичної конкуренції, якою завжди характеризується виборча кампанія. Про це у статті "Війна і вибори. Яка перемога важливіша?" пише журналістка ZN.UA Інна Ведернікова.