UA / RU
Підтримати ZN.ua

У КС 47 депутатів внесли подання про положення Закону "Про попередження корупції"

Депутати підготували подання про окремі положення Закону "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та інших нормативних документів.

Сьогодні, 6 серпня, стало відомо, що до Конституційного Суду України напередодні надійшли конституційні подання від 47 народних депутатів, що стосуються окремих положень Кримінального кодексу та Кримінально-процесуального кодексу.

Також депутати підготували подання про окремі положення Закону "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та інших, пов'язаних з ними законів, повідомляє відділ комунікацій КС та правового моніторингу, пише "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, до суду надійшли наступні подання нардепів:

- про конституційність положень статей 96-1, 96-2 Кримінального кодексу України;

- про відповідність Конституції України окремих положень Кримінально-процесуального кодексу;

Читайте також: Окружний адмінсуд Києва просять скасувати реєстрацію партії «Слуга народу»

- про конституційність окремих положень Закону "Про запобігання корупції", Кримінального кодексу, Цивільного процесуального кодексу та інших пов'язаних з ними законів України, що зачіпають права і свободи громадян.

"Автори клопотань просять Конституційний суд визнати оспорювані положення нормативно-правових актів такими, які не відповідають Основному закону України", - зазначили в суді.

Нагадаємо, суддя Печерського районного суду Києва Сергій Вовк 4 серпня прийняв рішення, яким зобов'язав генерального прокурора Ірину Венедиктову забрати у Національного антикорупційного бюро справу за підозрою голови і суддів Окружного адмінсуду Києва, а також голови Державної судової адміністрації, і передати його іншому правоохоронному органу.

Також повідомлялося, що 17 липня, після оприлюднення другої частини "плівок Вовка", Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) пред'явило підозри відразу 12 фігурантам. У їх числі вісім суддів Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) (включаючи його голову — Павла Вовка), голова Державної судової адміністрації (ДСА) Зеновій Холоднюк, а також кілька підручних адвокатів, яких використовували в схемі подачі підставних позовів. Пройшли обшуки і всім відправили повістки на допит. Подробиці в матеріалі Інни Ведерникової "Вовки. По сліду НАБУ-2".