UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комунальні платежі: як погасити борг за комунальні послуги, якщо немає всієї суми

Наразі ситуація із заборгованістю з оплати ЖКП критична.

Ще до війни у багатьох українців були борги за житлово-комунальні послуги, а з початку повномасштабного вторгнення РФ ситуація лише посилилася.

Українське законодавство дає можливість реструктуризувати борг – виплатити його поступово, пише «Фокус».

Читайте також: Борги за комуналку: до чого готуватись після війни

Як розповіла радник голови Асоціації міст України з муніципальних питань Оксана Продан, згідно із законом 554-IV заборгованість за житлово-комунальні послуги реструктуризується терміном до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації.

Для цього громадяни укладають з постачальниками житлово-комунальних послуг договори про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів.

Як зазначив керуючий партнер ЮК Winner Ігор Ясько, якщо у споживача виникла заборгованість за договором постачання природного газу за домовленістю сторін – постачальника та споживача – є можливість встановити графік погашення заборгованості, що оформляється додатком до договору або окремим договором про реструктуризацію.

При сплаті реструктуризованого боргу можливе нарахування субсидії на загальних засадах. Однак, якщо є прострочення оплати за комунальні послуги більш ніж на три місяці, на платника чекає позбавлення субсидії. Для її відновлення необхідно документально підтвердити або сплату заборгованості або укладення договору про реструктуризацію.

Куди звертатися та які документи потрібні

У Києві питання, пов'язані із врегулюванням заборгованості за послуги ЖКГ, вирішуються у комунальному концерні «Центр комунального сервісу» (ЦКС) дистанційно або на особистому прийомі.

Для укладання договору потрібні такі документи: