Комітет захисту журналістів (CPJ) закликав президента України Володимира Зеленського провести ретельне розслідування та притягнути до кримінальної відповідальності винних у вбивстві журналіста Павла Шеремета, сказано у листі Комітету до Зеленського, яке опублікували 17 червня на сайті міжнародної організації торгівлі
"В останні роки низка українських журналістів зіткнулася з репресіями за свою діяльність, що свідчить про погіршення свободи слова в країні. Найбільш відомою є справа білоруського журналіста Павла Шеремета, який був убитий вибухівкою в машині у Києві 20 липня 2016 року", – йдеться у тексті.
Комітет нагадує, що ще через рік після вбивства Шеремета президент Петро Порошенко обіцяв членам спеціальної делегації, яку організація відправила до України, що український уряд має політичну волю розслідувати це вбивство; проте слова президента так і залишилися лише словами, і за кілька років "розслідування" у справі не відбулося жодного зміщення.
"Ми просимо вас забезпечити швидке і ретельне розслідування вбивства Шеремета та притягнути винних до відповідальності", – сказано у листі.
Комітет також закликає Зеленського сприяти звільненню журналіста ZN.UA Станіслава Асєєва (Васіна), які вже два роки перебуває у катівнях проросійських терористів на території окупованих районів Донбасу.
"Комітет глибоко стурбований її безпекою і благополуччям і просить вас використовувати повноваження вашої адміністрації для забезпечення звільнення Асєєва", – йдеться у листі.
Аналогічно комітет просить президента докласти всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення з російської в'язниці журналіста Романа Сущенка, заарештованого в Росії за сфабрикованим звинуваченням.
Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року внаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві. Майже через три роки його вбивство так і не розкрито.
Роман Сущенко незаконно засуджений у РФ до 12 років ув'язнення і зараз перебуває в одній з колоній Кіровської області Росії. ФСБ затримала Сущенка в Москві в жовтні 2016 року, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка в збиранні інформації про російське вторгнення в Україну. Журналіст провину не визнав.
Нагадаємо, постійний автор DT.UA Станіслав Асєєв перестав виходити на зв'язок 2 червня 2017 року. 16 липня бойовики "ДНР" офіційно підтвердили затримання українського журналіста. Так зване "МДБ" терористів передало його матері відповідне письмове підтвердження. Більше двох років журналіст перебуває в катівнях прокремлівських бандитів, яким у червні 2018 року тортурами вдалося вибити у нього "зізнання" у роботі на українську розвідку.