UA / RU
Підтримати ZN.ua

Комісія з журналістської етики закликала до створення системи незалежного суспільного мовлення

Ліквідація всіх державних мовників і створення суспільного мовлення, яким будуть керувати незалежні від політиків і великого бізнесу наглядові ради, має запобігти свідомим порушенням Кодексу етики українського журналіста та законодавства України.

Залежність державних теле- і радіомовців як національного так і регіонального рівня від органів влади досі залишається величезним фактором ризику повторення системних і свідомих порушень етичних принципів журналістики в майбутньому.

Про це йдеться у рішенні Комісії з журналістської етики щодо інформаційного мовлення Національної телекомпанії України під час подій на Євромайдані, оприлюдненому 10 квітня.

Рішення прийнято у відповідь на звернення ГО "Телекритика", за результатами розгляду моніторингу ефіру НТКУ і заяв колишнього керівництва компанії. У цьому рішенні Комісія зафіксувала наявність системних порушень Кодексу етики українського журналіста у діяльності компанії.

Комісія зазначила, що зазначені порушення Кодексу допускали не новачки, які можуть не розуміти наслідків своїх дій, а досвідчені журналісти і ведучі, які діяли усвідомлено, керуючись власними інтересами, а не інтересами суспільства в отриманні повної, об'єктивної, достовірної інформації, що не містить упередженості та необґрунтованих звинувачень.

"Ні керівник, ні колектив НТКУ (крім поодиноких випадків) навіть не намагалися протистояти зовнішньому втручанню в контент, погоджувалися на свою роль пропагандиста і дезінформатора, а не журналіста. Тому Комісія оголошує керівництва та журналістів НТКУ громадський осуд", - наголошується в повідомленні.

Зважаючи на це, Комісія у своєму рішенні закликає до створення системи незалежного суспільного мовлення.

Ліквідація усіх державних мовників і створення суспільного мовлення, яким будуть керувати незалежні від політиків і великого бізнесу наглядові ради, має стати запобіжником свідомих порушень Кодексу етики українського журналіста та законодавства України, йдеться у рішенні Комісії.

Повний текст рішення розміщено на сайті Комісії. !zn