Командування російсько-окупаційних військ в Донбасі у межах підготовки до так званих "виборів" на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей намагається повернути лояльність особового складу, втрачену через чисельні випадки корупції та протиправних дій офіцерів щодо підлеглих, повідомляє прес-служба Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
"З цією метою командування окупантів вчергове обіцяє "терміново вирішити нагальні проблемні питання", які стали типовими у з'єднаннях і частинах 1 та 2 АК ЗС РФ", - наголошують розвідники.
Зокрема, бойовики стикаються із затримкою та невиплатою "зарплатні"; неможливістю звільнитись зі "служби" за власним бажанням; звільненням "попереднім числом" у разі поранення або загибелі; неналежним лікуванням через браком медикаментів; привласненням командуванням компенсаційних виплат.
"Крім цього, обурення особового складу окупаційних військ викликає значна різниця у грошовому забезпеченні командирського та рядового складу, а також високий рівень корумпованості у вищій командній ланці", - додають у ГУР МО України.
За даними розвідників, більшість "офіцерів" окупаційних військ вже підготувалось до втечі з ОРДЛО у разі загострення ситуації. Так, вони заздалегідь отримали громадянство РФ, придбали нерухомість на території Росії і відкрили рахунки в російських банках.
Як повідомлялося, "вибори" нового ватажка "ДНР" призначено на 11 листопада. Після вбивства наприкінці серпня ватажка бандформування Олександра Захарченка, тимчасово виконуючим обов'язки став "голова народної ради ДНР" Денис Пушилін. Цього ж дня "народна рада ЛНР" призначила вибори "депутатів парламенту" й ватажка псевдореспубліки на 11 листопада.
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль у зв'язку з намірами окупаційної адміністрації РФ провести на окупованій території "позачергові вибори" ватажків бойовиків. А президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори тут можуть відбутися лише після деокупації регіону.
У Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей.