Терористи "штабу 2-го АК ЛНР" розбираються з залишенням найманцями частин і підрозділів російсько-окупаційних військ передових позицій, повідомляє координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук.
"Зокрема, серйозну тривогу командування окупантів викликала втрата декількох ділянок оборони і спостережних пунктів на своїх позиціях в районі Калинового, Михайлівки, Бахмутської траси, де просування ЗСУ (у нейтральній смузі та в районах, що за Мінськими угодами повинні контролюватися ЗСУ), склало від 350 м до 1,5 км", - повідомляє координатор групи.
У зв'язку з цим командування бойовиків вимагало від них "безумовного утримання позицій" і відновлення контролю (хоча б вогневого) над втраченими позиціями.
Крім того, у "штабі" НЗВФ стурбовані істотним скороченням Збройними силами України дистанції ефективного ведення вогню на низці ділянок. Так, місцями вона скоротилася з 800 м – 1км до 300-400 м, що дозволить силам АТО вогневим способом, навіть без застосування великокаліберної зброї, впливати на передові позиції бойовиків.
"Наводилися приклади, як бойовики кидали на залишених СП і позиціях в нейтральній зоні боєприпаси та спорядження, не мінували покинуті позиції, та інше", - пише Тимчук.
При цьому командири окупантів скаржаться на "труднощі": брак особистого складу, боєприпасів, спорядження і предметів матеріально-технічного постачання, низький рівень оснащення і озброєння підпорядкованих підрозділів. Вони запропонували "оптимізувати" систему оборони в першій лінії і рівномірно розподілити сили і засоби, а також "виділити тактичний резерв для оперативного реагування на зміну ситуації".
Нагадаємо, напередодні бойовики 31 раз обстріляли позиції Збройних сил України. Заборонені Мінськими домовленостями міномети вони використовували на всіх напрямках зони АТО.
Представники Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) погодили введення "режиму тиші" в зоні АТО з 1 червня. При цьому спікер прес-центру штабу АТО Антон Миронович наголосив на необхідності виконання терористами ОРДЛО "всіх домовленостей про "режим тиші", які були досягнуті раніше".