У Росії розглядають варіант із наступом, оточенням та ліквідацією українського угруповання військ на Донбасі.
Україна готова до такого розвитку подій з 2017 року, заявив в інтерв'ю "Радіо Свобода" командувач ООС Олександр Павлюк.
"Це питання давно вже розглядалося — ще у 2017–18 роках, де одне з ключових питань щодо наступу — це було охоплення та відрізання від основних сил угруповання українських збройних сил, яке знаходиться тут, на Донбасі", — зазначив він.
При настанні "лоба в лоб" збройні сили РФ зазнають величезних втрат, уточнив командувач.
"Один із варіантів ми розглядаємо це охоплення, відрізання нас від основної частини, а потім спроба поетапного знищення. Тому це питання ми враховуємо, посилюємо відповідні напрямки, вивчаємо розгортання наших резервів на відповідних рубежах. Працюємо у цьому напрямі також", - додав Павлюк.
Він також підкреслив, що від противника можна чекати будь-якого розвитку подій будь-якої хвилини, навіть неадекватного.
Павлюк уточнив, що бойові безпілотники "Байрактар" постійно працюють у зоні проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі, але не заходять на непідконтрольну територію.
"Байрактари" постійно працюють, але працюють, як це визначено всіма нашими угодами - не заходячи на територію непідконтрольну. Для ведення розвідки, спостереження над діяльністю противника. Вони намагаються протидіяти "Байрактарам", але зараз усі одиниці, які є у нас на озброєнні, успішно виконують завдання", - зазначив він.
Завдяки цим безпілотникам українська сторона вивчила всі об'єкти супротивника, його позиції, склади та скупчення техніки. З появою "Байрактарів" окупанти посилили системи радіоелектронної боротьби та протиповітряної оборони.
Також Об'єднані сили у разі потреби готові застосувати протитанкові комплекси "Джавелін".
Павлюку поставили запитання, чи застосовують "Джавеліни" на Донбасі, бо у Раді та Головному управлінні розвідки підтверджують такий факт, а в командуванні ООС заперечують.
"Я ніколи не коментую дії наших підрозділів - це наша військова справа. Якщо хтось хоче коментувати наші дії - ми не можемо заборонити. Так, ми укомплектовані "Джавелінами". Підрозділ постійно вивчає варіанти дій за найбільш загрозливими напрямками. При необхідності ми готові застосувати, а решту ви чуєте в коментарях людей, які думають, що вони мають право коментувати наші дії", - зазначив Павлюк.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Рада ЄС ухвалила рішення надати Україні 31 млн євро на зміцнення оборонних можливостей у рамках новоствореного Європейського фонду забезпечення миру.
У геополітичній грі, що розгорнулася, ставки високі для всіх його учасників. Детальніше читайте у статті Володимира Кравченка "Україна - епізод у серіалі, сценарій якого пишемо не ми?".
Про те, що останнім часом відбувається в трикутнику США-Китай-Росія і яке це стосується України, пише Сергій Корсунський у статті "Натяки Путіна: навіщо Росія стягнула війська і що робити Україні".