UA / RU
Підтримати ZN.ua

Командир захопленого РФ МБАК "Бердянськ" відмовився давати "свідчення" ФСБ

Старшому лейтенанту Мокряку не вперше стикатися з російськими окупантами - у 2014 році він відступив із Криму, залишившись вірним присязі.

Командир захопленого російськими окупантами біля Керченської протоки малого броньованого артилерійського катера Військово-морських сил Збройних сил України U175 "Бердянськ" старший лейтенант Роман Мокряк навідріз відмовився від розмови зі співробітниками російської Федеральної служби безпеки і не став "зізнаватися" на відео у не скоєних ним злочинах, повідомляє "Думська".

Виданню повідомили про це правозахисники, які взяли на себе правову підтримку полонених у окупованому Криму.

"Він відмінний офіцер і смілива людина. Послав чекістів за відомою адресою ", - розповів співрозмовник видання.

Під час бою катер під командуванням Мокряка прийняв на себе весь вогонь агресора і був сильно пошкоджений росіянами, у результаті чого майже вся команда катера отримала поранення і не змогла відбивати висадку російського спецназу.

Роман Мокряк народився у 1986 році в Кіровоградській області. Починав службу у Севастополі на підводному човні "Запоріжжя". Після окупації Криму залишився вірним присязі і продовжив службу на ракетному катері "Прилуки". У 2016 році прийняв під командування самий новий на той час броньований артилерійський катер з бортовим номером U175, який згодом отримав ім'я "Бердянськ".

Раніше повідомлялося про арешт 12 моряків: Андрія Оприска, Сергія Цибізова, Юрія Будзила, Володимира Терещенка, Віктора Беспальченко, Володимира Варимеза, Михайла Власюка, Богдана Головаша, Сергія Чулиби, Владислава Костишина, Сергія Попова та Романа Мокряка.

Україна вже вказала неправомірність суду над українськими військовими, оскільки вони є військовополоненими.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Петро Порошенко запевнив, що права громадян будуть обмежені лише у разі російського вторгнення.