Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) повідомили про підозру колишньому начальнику Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України.
Колишній начальник підозрюється в привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем, повідомляє пресслужба ДБР на відомчому сайті.
"За попередньою інформацією, начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ в 2018 році під час подачі заявки на проведення конкурсу із закупівлі 63 квартир на умовах пайової участі та на вторинному ринку в регіонах України штучно завищив граничну вартість за 1 квадратний метр для міста Харків. Таким чином, при укладанні 63 договорів купівлі-продажу була штучно завищена гранична вартість ціни в інтересах суб'єктів господарювання", - йдеться в повідомленні.
В результаті понад 20 млн грн було сплачено безпідставно.
Колишньому чиновнику інкримінується ч. 5 ст. 191 (розтрата чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. У разі доведення провини підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Раніше правоохоронці повідомили про підозру чиновнику, продавати скраплений вуглеводневий газ.
Газ за договором, чиновник прийняв на зберігання від підприємства з іноземними інвестиціями, йдеться в повідомленні управління комунікації Національної поліції України, повідомляється на відомчому сайті.
Функціонер продавав присвоєне паливо протягом року.
"Під час досудового розслідування встановлено, що генеральний директор суб'єкта господарської діяльності уклав договір з підприємством з іноземними інвестиціями зі зберігання зрідженого вуглеводневого газу. Протягом року чиновник привласнював і продавав товар, переданий на зберігання третім особам", - сказано в повідомленні.
Також Служба безпеки України викрила незаконний механізм поставки контрафактних авіазапчастин і обладнання до вертолітного техніці для проведення агрохімічних робіт.
Оперативники встановили, що організували махінацію посадові особи одного з державіапідприємств Тернопільщини.
"Чиновники діяли в змові з менеджментом підконтрольної комерційної структури. Зловмисники незаконно списували, демонтували і вивозили з території держпідприємства авіаційні вузли і агрегати, встановлені на вертольотах Мі-2. Щоб" прикрити "угоди, посадові особи фальсифікували технічну документацію на незаконно відчужене авіаційне обладнання", - відзначають в СБУ.