UA / RU
Підтримати ZN.ua

Суд заарештував колишнього чиновника Чернігівської ОДА за організацію фейкового тендеру

Альтернатива арешту - 4,4 млн грн застави.

Печерський районний суд Києва погодився з клопотанням слідчого Державного бюро розслідувань (ДБР) і заарештував підозрюваних в шахрайстві у великих розмірах колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника на два місяці.

Підозрювані в шахрайстві заарештовано до 30 липня 2021 року повідомляє пресслужба ДБР.

Альтернативним запобіжним заходом з точки зору судді може бути внесення застави в розмірі 4 млн 400 млн грн по кожному затриманому.

1 червня співробітники теруправління ДБР в Києві затримали заступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, який представлявся керівником готелю "Слов'янський".

За інформацією розслідування, спільник, який представився керівником готелю, за "винагороду" в $160 тисяч гарантував перемогу учаснику відкритих торгів з продажу готельного комплексу.

Читайте також: ДБР обшукує облгази та Міністерство енергетики: справа на 1,5 млрд

"Гроші призначалися заступник голови Чернігівської ОДА, який повинен був забезпечити відсутність конкурентів на онлайн-аукціоні. Ця схема забезпечила б продаж престижного готельного комплексу за заниженою вартістю", - йдеться в повідомленні.

Спільників у вчиненні шахрайства затримали, а пізніше їм повідомили про підозру в шахрайстві, скоєному в особливо великих розмірах або організованою групою (ч.4 ст.190 КК України).

Раніше повідомлялося, що Київський апеляційний суд наклав арешт на нерухоме майно народного депутата України.

Його підозрюють в ухиленні від сплати податків на суму понад 97 мільйонів гривень, повідомляє пресслужба суду.

3 червня суд розглянув апеляційну скаргу, подану прокурором на визначення слідчого судді Печерського районного суду міста Києва від 6 квітня 2021 року. У квітні прокурорам відмовили в накладенні арешту на майно підозрюваного депутата.

Також столичні правоохоронці підозрюють в отриманні хабаря в.о. директорів комунального підприємства "Лісопаркове господарство" Конча-Заспа "комунального об'єднання" Київзеленбуд "і Національного природного парку" Голосіївський "(ч. 3 ст. 368 КК України).

Як повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури в четвер, керівник КП "Лісопаркове господарство" Конча-Заспа "вимагав і отримав від підприємця неправомірну вигоду за узгодження облаштування мотузкового парку на балансових територіях комунального підприємства. Таку" послугу "чиновник оцінив у $4 тисячі.