Народні депутати, які у результаті з тріскітом програних дострокових виборів до Верховної Ради України залишають політичний Олімп, навіть при своєму відході розорять державний бюджет на десятки мільйонів гривень, пише "Страна".
Справа у тому, що чинне законодавство гарантує колишнім народним обранцям пакет преференцій, частина з яких залишиться за ними довічно, як, наприклад, абсолютно безкоштовне медичне обслуговування в елітних клініках, обстеження, лікування та навіть хірургічне втручання. Між іншим, більша частина народних депутатів обирає престижну київську клініку "Феофанія", де ціни, м'яко кажучи, просто космічні.
Окрім того, усім екс-депутатам автоматично присвоюється ранг державного службовця категорії "А", що, окрім права першочергового влаштування на роботу до державних органів дає їм право на підвищену пенсію. А ще, іногородні депутати отримують компенсацію за оренду житла в Києві у розмірі 19,5 тис грн. Хоча цю компенсацію не гребували отримувати і ті, хто володів житлом у столиці. Ця компенсація покладена 155 депутатам Ради, що розорить державний бюджет мінімум на три мільйони гривень лише за останній місяць депутатської каденції.
Цікаво, що компенсації з державного бюджету не обійшли стороною і помічників депутатів, зарплата яких становить близько 48 тис грн. У відповідності із законом про статус депутатів у разі дострокового припинення повноважень їхнім помічникам видається одноразова грошова допомога у розмірі середньої місячної зарплати. Тобто, для її виплати з бюджету доведеться виділити 20 мільйонів гривень.
21 липня в Україні пройшли дострокові вибори до Верховної Ради України. За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" – 13,05%, у "Європейської Солідарності" – 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" – 5,82% голосів виборців.
За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" – 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" – 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.