UA / RU
Підтримати ZN.ua

Коли Медовий, Яблучний та Горіховий Спас цього року: дати та значення свят

У серпні відзначають три свята, присвячені Ісусу Христу.

Щорічно у серпні християни східного обряду відзначають свята, присвячені Ісусу Христу. Всі ці свята мають власні церковні назви, але в народній традиції вони отримали спільне позначення - Спас. Усього таких свят три: Яблучний, Медовий та Горіховий. Традиції їхнього святкування пов'язані з продуктами, які й дали святам ці «смачні» назви.

Читайте також: День пророка Іллі: що не можна робити у свято

Дата святкування Спаса цього року

Першим відзначається Медовий Спас, його святкують 14 серпня. За ним слідує Яблучний, який відзначають 19 серпня, а третій – Горіховий, який випадає на 29 серпня.

Дати свят не змінюються, їх щорічно відзначають в той самий день.

Значення свят

Як уже говорилося, Спас – це народна назва трьох свят, присвячених Ісусу Христу.

Медовий Спас називають також Маковим або Маковеєм, його святкування випадає на Успенський піст. Цього дня віруючі вшановують три святині: Животворящий Хрест Господній, Образ Спасителя та ікону Володимирської Божої Матері.

У свято традиційно починають збирати мед, який також освячують у церкві.

19 серпня відзначають свято Преображення Господнього. Згідно з традицією, їсти яблука до Яблучного Спаса було не можна. До цього дня готують страви з яблук, освячують фрукти у церкві та розпочинають збирання врожаю.

Свято 29 серпня присвячене перенесенню Нерукотворного образу Господнього до Константинополя. Свято також називають Хлібним Спасом. Цього дня хліб та короваї освячують у церкві. Крім того, до свята традиційного пекли млинці та пироги.