UA / RU
Підтримати ZN.ua

Колегія суддів у справі Штепи заявила про самовідвід

Рашення судді аргументували можливими сумніви в неупередженості.

Колегія суддів Ленінського районного суду Харкова, яка слухала справу стосовно екс-мера Слов'янська Нелі Штепи, обвинуваченої у сепаратизмі, заявила про самовідвід і задовольнила його.

"Колегія суддів ухвалила: відвести суддів Шрамко, Бондаренка, Грінчук від участі в розгляді кримінального провадження з обвинуваченням Штепи у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110, ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України", - йдеться у рішенні, оголошеному головуючою суддею Людмилою Шрамко в четвер.

У мотивувальній частині зазначено, що судді Людмила Шрамко, Віталій Бондаренко та Олександра Грінчук заявили самовідвід на підставі п. 4 ч. 1 ст. 75 Кримінального процесуального кодексу України, посилаючись на наявність обставин, які в об'єктивного спостерігача можуть викликати сумнів у їхній неупередженості, а саме - проведення досудового розслідування прокуратурою Харківської області в кримінальному провадженні за ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 375 Кримінального кодексу України за фактом отримання суддями Ленінського райсуду Харкова неправомірної вигоди за ухвалення завідомо неправосудного судового рішення під час розгляду судового провадження у справі стосовно Н.Штепи.

Прокурори, які беруть участь у судовому засіданні, не заперечували проти самовідводу В.Бондаренка та О.Грінчук, але виступали проти самовідводу Л.Шрамко, оскільки вона раніше не брала участі в розгляді цієї справи.

Захист і обвинувачувана виступили за вирішення питання на розсуд суду, зазначивши, що внесення даних щодо суддів до ЄРДР, на їхню думку, свідчить про тиск на суд.

Нагадаємо, що колишній мер Слов'янська Неля Штепа була заарештована 13 липня 2014 року. Згодом їй неодноразово продовжували термін утримання під вартою.

Штепу звинувачують у проведенні незаконного "референдуму" у місті, а також у тому, що вона публічно закликала не звільняти захоплений російськими бойовиками міськвідділ міліції, де зберігалося 479 одиниць табельної зброї. Дії екс-мера Слов'янська прокуратура кваліфікувала за ст.110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність держави). Максимальне покарання за цією статтею - довічне ув'язнення.

Через неодноразові зміни суддів і судів, матеріали справи Штепи починали розглядати вже чотири рази.

20 вересня Ленінський райсуд Харкова пом'якшив міру запобіжного заходу Нелі Штепі, замінивши утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.