UA / RU
Підтримати ZN.ua

КМДА готова вчергове відтермінувати запуск єдиного електронного квитка

Уряд ще має розробити зміни в українське законодавство про надання пільг на проїзд деяких громадян.

Київська міська державна адміністрація готова відтермінувати запровадження єдиного електронного квитка на проїзд у громадському транспорті столиці, повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда. У КМДА готові змінити дату запуску е-квитка для того, щоб уряд встиг розробити зміни до законодавства щодо надання пільг на проїзд громадянам із пільгових категорій. 

«Метою запровадження е-квитка було уникнення нецільового використання бюджетних коштів, зменшення обігу готівки на транспортних підприємствах, облік пасажирів, зокрема, і пільгових категорій для ефективної організації трафіку та визначення сум компенсацій перевізникам. У 2018 році почалося тестове впровадження єдиного електронного квитка. Із моменту роботи електронного квитка у тестовому режимі міська влада дала можливість оформлення карти киянина для усіх пільгових категорій киян, які мають право на безкоштовний проїзд. На сьогодні ми компенсуємо перевізникам із міського бюджету вартість проїзду в комунальному громадському транспорті за кожного пільговика, який має картку киянина», - процитували Марину Хонду в пресслужбі КМДА. 

Вона також додала, що наразі виникла проблема, яку необхідно вирішити на державному рівні. Згідно з українським законодавством, право на безоплатний проїзд пільговим категоріям регламентується вісьмома законами України. Документи стосуються ветеранів військової служби, військовослужбовців, дітей війни, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та інших категорій пільговиків. Число жителів Києва, які мають право на пільговий проїзд становить близько 240 тисяч осіб. 

Окрім того, Кабінет міністрів своїми постановами від 1993 та 1994 років надано право безкоштовного проїзду для пенсіонерів, а це ще 480 тисяч киян. Попри те, що згідно з Конституцією, компенсувати проїзд для пільговиків має держава, із 2015 року ці витрати покладені на місцеві бюджеті. 

«Але ми вважаємо соціальною несправедливістю для пільговиків із інших регіонів України, яким доведеться сплачувати власні кошти за проїзд із введенням єдиного електронного квитка. Столичний бюджет цих витрат покрити не може. Тому держава повинна врегулювати це питання на законодавчому рівні. І на кількох нарадах за участю прем’єра, урядовців і керівництва столиці, була досягнута домовленість, що уряд розробить відповідні зміни до законодавства України. А столиця врахує рекомендації урядовців і відтермінує запровадження електронного квитка, поки питання компенсацій пільговикам не буде вирішене», – додала Хонда. 

Читайте також: Київські школярі почали тестувати електронний учнівський квиток

На початку року у київському метро і наземному транспорті почав працювати єдиний електронний квиток для оплати проїзду. Е-квиток є спеціальною проїзною карткою, яку після покупки можна поповнювати коштами на проїзд. Його ціна 50 гривень. Для оплати проїзду пасажира досить буде піднести квиток до валідатору. Контролери, в свою чергу, матимут спеціальні прилади для перевірки е-квитка пасажира. 

Планувалося, що е-квиток запрацює на повну на всіх видах міського пасажирського транспорту з листопада 2019 року. Однак у результаті запуск єдиного електронного квитка перенесли на 1 липня 2020 року.