UA / RU
Підтримати ZN.ua

Клімкін пообіцяв виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо мови в школах

Рекомендації Венеціанської комісії врахують в окремому Плані реалізації закону "Про освіту", а потім, якщо необхідно, то і в законі "Про загальну середню освіту".

Клімкін пообіцяв план виконання рекомендацій Венеціанської комісії

Клімкін пообіцяв план виконання рекомендацій Венеціанської комісії

Україна виконає рекомендації Венеціанської комісії стосовно реалізації закону про освіту, заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

У своїй статті на "Українській правді" Клімкін зазначив, що Венеційська комісія констатувала: український закон, будучи рамковим, залишає достатній простір для повноцінного вивчення учнями з національних меншин рідної мови.

Конкретні ж положення й деталі мають бути закріплені в окремому Плані реалізації закону "Про освіту", а потім, якщо необхідно, то і в законі "Про загальну середню освіту", який саме зараз розробляється.

"Як і рекомендує комісія, ці положення і документи готуватимуться в тісному контакті з самими національними громадами" - зазначив Клімкін.

Як повідомлялося, Венеціанська комісія надала рекомендації щодо закону України "Про освіту".

Венеціанська комісія рекомендує, зокрема:

- повною мірою використовувати гнучкість, передбачену п. 4 ст. 7, при ухваленні імплементаційного законодавства для забезпечення значного рівня викладання офіційними мовами ЄС для відповідних меншин;

- внести зміни до перехідних положень закону "Про освіту", забезпечивши довший перехідний період для поступового здійснення реформи;

- звільнити приватні школи від нових мовних вимог у відповідності зі статтею 13 Рамкової конвенції.