UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко: за 9 місяців з медичних закладів Києва звільнилося 7 000 співробітників

Мер Києва назвав основні причини незайнятих у медустановах вакансій.

За 9 місяців з медичних установ звільнилися понад сім тисяч співробітників.

Про це повідомив міський голова Києва Віталій Кличко на онлайн пресконференції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Кличко сказав, що згідно з наявною у нього інформацією за 9 останніх місяців зі столичних медзакладів звільнилися понад 7 тисяч працівників. Мер Києва уточнив, що половина з названої кількості це технічні працівники, а не медперсонал. Проте, відтік медичних кадрів все-таки існує.

Причини звільнення медиків абсолютно різні, але головна це пандемія коронавірусу. Багато медпрацівників, які відносяться до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і покинули робочі місця.

Кличко уточнив, що є й інші причини значної кількості вакансій в медустановах Києва. На сьогодні їх 7 500.

Читайте також: Шмигаль на селекторній нараді пообіцяв покарати очільників ОДА за те, що медики не отримують "ковідних" виплат

Крім пандемії, важливий фактор незакритих вакансій в небажанні випускників, які навчалися за державним і місцевим замовлення (лікарі та середній медичний персонал), після закінчення навчання йти працювати в комунальні лікарні.

Наприклад, в 2020 році зі столичних коледжів випустилися 557 випускників-бюджетників, і тільки 207 з них пішли працювати в комунальні лікарні медсестрами. Така ж ситуація і з молодими лікарями, уточнив Кличко.

"У нинішній ситуації ми ризикуємо підірвати систему охорони здоров'я відсутністю кваліфікованих кадрів. Та й будь-яких кадрів взагалі!", сказав мер столиці.

Нагадаємо, для того, щоб підписати з Нацслужби здоров'я України контракт на лікування коронавірусу, медзаклад має створити мінімум чотири команди медпрацівників для роботи тільки з пацієнтами з COVID-19 або з підозрою на нього, заявив і. о. керівника НСЗУ Андрій Віленський

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов істотно перебільшує кількість звільнених медиків в 2020 році. Як пише редактор відділу соціум ZN.UA Алла Котляр, з квітня 2020 го по справжній момент звільнилися, наприклад, всього 3815 лікарів вторинки.

Детальніше про те, що говорить міністр Максим Степанов і як йдуть справи насправді, читайте в матеріалі Алли Котляр, редактора відділу соціум ZN.UA - "Міністр "здравоохренения".