UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко: Вже через тиждень Київ може опинитися в "червоній зоні"

Час йде на дні, можливо на тижні. 

Епідситуація з коронавірусом у Києві погіршується і вже через тиждень столиця може опинитися у "червоній зоні" карантину. Про це під час ефіру на телеканалі заявив мер Віталій Кличко. 

"Київ уже рік живе в умовах пандемії. За цей час понад 150 тис. людей перехворіли на короновірус. У нас 3 тис. людей які померли від цієї хвороби. Якщо після локдауну у нас були сотні інфікованих людей за добу, то зараз ситуація ускладнюється з кожним днем. Збільшується кількість госпіталізованих. Вірус мутує, стає агресивним. Тільки вчора було госпіталізовано близько 700 людей. Якщо буде рости захворюваність, то через кілька тижнів місць у лікарнях не буде і якщо людині буде потрібно допомога, лікарі не зможуть її надати", - повідомив він.

Про можливе "почервоніння" столиці вже найближчим часом свідчить динаміка ковіду - вона, за словами мера, стала "загрозливішою". Київ може повернутися до локдауну, і "час іде на дні, максимум тижні". 

Читайте також: Київські школярі підуть на канікули раніше

Із самого початку епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській і Закарпатській областях; у «помаранчевій зоні» ще десять регіонів і Київ. Попри заклики експертів посилити карантин, у Міністерстві охорони здоров'я обіцяють локдаун в Українітільки тоді, коли «існуватиме загроза системі охорони здоров'я».

З 24 лютого в Україні триває вакцинація препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яка виробляється в Індії), привезеним партією в 500 тисяч доз. Першими вакцину отримують медики та військові на сході України. Однак темпи вакцинації залишаються низькими: на сьогодні вакциновані 62 803 людини, за 21 день вакцинації вийти на анонсований МОЗ рівень 10-11 тисяч щеплень щодня не вдалося. У Києві 13-14 березня не зробили жодного щеплення взагалі.

У Міністерстві охорони здоров'я наявні проблеми заперечують, заявляючи, що смертність від коронавірусу в Україні одна з найнижчих в Європі, а привезену з Індії вакцину встигнуть використати вчасно (ZN.UA першим повідомило, що термін придатності вакцини спливає 23 червня, і з нинішніми темпами вакцинації Україна може не встигнути використати всі дози). 11 березня очільник МОЗ Максим Степанов похвалився у Facebook «успішною боротьбою» з двома першими хвилями коронавірусу і готовністю побороти третю.