UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко виступив проти прийняття закону про столицю і розведення повноважень мера і глави КМДА

Однак за задумом законодавця Київ повинен увійти в загальну систему державного нагляду, яка буде створена в контексті децентралізації

Мер Києва Віталій Кличко вважає, що киян намагаються позбавити права обирати владу столиці. Такими висловами очільник столиці відреагував на наміри народних депутатів розглянути й ухвалити найближчим часом законопроєкт про столицю. Про це мер заявив на власному сайті.

«До цього законопроєкту після першого читання подали 900 правок. До нього багато зауважень. І не будемо забувати, що ключовою метою цього законопроєкту є одне — прибрати Кличка, який не підпорядковується комусь зверху, — підкреслив мер столиці. — Я неодноразово говорив, що я підпорядковуюся виключно киянам, які мене обрали й довірили втілювати зміни в нашому місті. І переконаний, що в Києві має бути місцеве самоврядування! Бо питання ж не в прізвищі. Питання в тому, що киян хочуть позбавити права обирати владу столиці», — наголосив Кличко.

Кличко переконує, що спроба розділити посади міського голови та очільника КМДА є порушенням Конституції. І Конституційний суд вже виносив подібні рішення.

 «Це когось не влаштовує. Тому роблять все можливе, щоб усунути Кличка від керування містом в такий єзуїтський спосіб — через Верховну Раду», — підкреслив Віталій Кличко.

Кличко наголосив, що до висновків європейських інституцій закон про столицю просто не може бути проголосовано.

«Я переконаний, що цей законопроєкт, який намагаються ухвалити, повинен спочатку отримати експертну оцінку, зокрема, Венеціанської комісії, Ради Європи. Бо він має відповідати ключовим принципам демократії, а не бажанню тієї чи іншої політичної сили», — наголосив Віталій Кличко.

Читайте також: Законопроєкт про столицю може бути проголосований у другому читанні вже в жовтні - джерело

Поділ повноважень мера столиці й голови КМДА лягає в контекст децентралізації, і Київ на думку законодавця повинен увійти в загальну систему державного нагляду. Паралельно з законопроєктом про столицю профільний парламентський комітет готує до розгляду законопроєкт про місцеві державні адміністрації, яким буде запроваджено інститут префектів. Детальніше про ситуацію, що склалася в системі управління столиці та необхідності розведення повноважень мера і глави КМДА читайте в інтерв'ю голови профільного парламентського підкомітету Віталія Безгина.