UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко поскаржився на труднощі з демонтажем пам'ятників тоталітарному режиму

Усі дошки і пам'ятники, які демонтували, поки звезли на відкритий майданчик в Жулянах. Питання з музеєм вирішується.

Процес декомунізації у Києві триває відповідно до вимог закону, стверджує мер Києва Віталій Кличко.

"Це неправда, що Київ провалив декомунізацію. Київ – перший в Україні щодо перейменування вулиць. Майже 150 вулиць вже перейменовані, нам залишилося близько 10 перейменувати. В цьому напрямку робота триває, – щоб в Києві не залишилося нагадувань про тоталітарний режим", – сказав Кличко в ефірі "Радио Вести" .

Мер наголосив, що деякі пам'ятники радянських часів у столиці дуже складно і дорого.

"Залишається поки недемонтованим, наприклад, пам'ятник чекістам. Це 70 тон граніту! І потрібна спецтехніка, щоб його зняти і перевезти. А на це потрібні бюджетні кошти. І цю проблему ми зараз вирішуємо. Або, наприклад, Батьківщина-мати, пам'ятник Щорсу – це об'єкти Міністерства культури і без його висновків, самостійно, ми їх демонтувати не можемо. Те ж саме – з Аркою дружби народів", – зазначив київський міський голова.

Кличко додав, що меморіальні дошки і пам'ятники, які демонтували, поки звезли на відкритий майданчик в Жулянах.

"Сьогодні ми ведемо попередні переговори з деякими установами, де є майданчики, на яких можна було б розмістити музей тоталітаризму. Але остаточне рішення про те, де саме він буде перебувати, має ухвалити Київрада", – зауважив Кличко.

Читайте також: Рада перейменувала 76 населених пунктів в окупованому Донбасі

Нагадаємо, що процес декомунізації в Києві повинен був остаточно завершитися 21 травня. За даними директора Українського інституту національної пам'яті даними Володимира В'ятровича, в столиці залишається близько 13 об'єктів радянської епохи. З них вісім – це пам'ятники Леніну, які знаходяться на території заводів.