UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кличко оголосив київський пам'ятник Щорсу одним з найкрасивіших у Європі

Пам'ятник Щорсу повинен стати першим експонатом Музею монументальної пропаганди СРСР. Але столичне начальство чинить несамовитий опір.

Мер Києва Віталій Кличко виступає проти перенесення пам'ятника Миколі Щорсу, встановленого в центрі столиці, але оскільки закон про декомунізацію вимагає перенесення пам'ятника, то це можна зробити, але тільки з дозволу Міністерства культури України.

"Що стосується мене, цей пам'ятник мені дуже подобається... Я особисто проти його перенесення", - сказав він журналістам.

За його словами, такі пам'ятники повинні нагадувати городянам про те, що було, щоб не повторювати помилок історії в майбутньому.

"Сьогодні історію інтерпретують, переписують, але цей пам'ятник є одним з найкрасивіших пам'ятників у Європі", - додав мер.

Крім того, мер назвав маніпуляцією заяви Міністерства культури про те, що міська влада не передає документи, що дозволяють демонтувати пам'ятник.

"Це пам'ятка національного значення, це означає, що ми не можемо ніяких дій здійснювати без погодження і дозволу Міністерства культури", - підкреслив Кличко.

З травня 2017 року в Києві розпочалося створення Музею монументальної пропаганди СРСР, мета якого - осмислення радянського минулого. На території Національного комплексу "Експоцентр України" планується розташувати вільний простір для демонстрації та дослідження прикладів використання художніх засобів в цілях тоталітарної пропаганди. Першим експонатом музею має стати пам'ятник Щорсу.

У березні 2016 року Український інститут національної пам'яті заявив, що за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки пам'ятник Миколі Щорсу необхідно демонтувати. Як зазначили в інституті, Щорс не лише брав активну участь у бойових діях проти українських військ у 1918-1919 рр., але і займав посаду військового коменданта міста Києва (лютий 1918) і несе відповідальність за військові злочини більшовиків проти цивільного населення української столиці. Зрештою, більшовицький комбриг Щорс загинув 30 серпня 1919 року в боях саме з армією, яка боролося за незалежність України.