Яготинський пункт з прийому іноземних біженців став причиною розбрату між урядом та місцевою київською владою, повідомляє Укрінформ. Депутати Київської облради звернулися до Прем'єр-міністра з проханням розглянути позицію яготинців, налаштованих категорично проти створення табору.
У зверненні, яке було підтримане більшістю київських депутатів, рішення про створення пункту піддається різкій критиці. Як зазначив один з противників створення табору – нардеп Андрій Іллєнко, розміщення біженців у країні, яка сама веде війну і терпить її гуманітарні наслідки, є злочинним. Замість цього, Україна повинна сконцентруватися на страждаючих переселенців із зони АТО.
Слід зазначити, що подібну позицію поділяють не всі місцеві депутати. Частина з них вказала на те, що розміщення сирійських біженців в Україні дозволить поліпшити відносини з ЄС, і стане конкретним кроком на зустріч європейським країнам.
Створення пункту тимчасового розміщення біженців в Яготині передбачено Планом дій ЄС з лібералізації візового режиму для України. Табір призначений для вимушених мігрантів з-за кордону, два аналогічних пункту тимчасового розміщення біженців вже діють в Одесі та в Закарпатської області. Незважаючи на це, на тлі міграційної кризи, який зараз переживає Європа, місцева громада Яготина всерйоз стурбована поширюваною інформацією про те, що пункт тимчасового розміщення біженців призведе до "загострення криміногенної ситуації в регіоні та зростання нетипових для України інфекційних захворювань".