UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київрада зробила перший крок до подолання мовної совєцької окупації

Усі послуги в сфері обслуговування в столиці будуть здійснюватися українською мовою. Але можна переходити на мову окупанта, якщо клієнт попросить.

Київрада ухвалила в першому читанні проект рішення "Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині". Проект підтримав 91 депутата.

Документом пропонується встановити, що в Києві мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств установ та організацій комунальної форми власності є державна мова - українська.

Також прописано, що всі рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- та візуальної рекламної продукції мають бути написані українською або іншою мовою з обов'язковим зазначенням їх перекладу чи транслітерації.

"Проект рішення покликаний чітко окреслити, що всі послуги в сфері обслуговування в столиці - спілкування з клієнтами, меню в закладах громадського харчування тощо, першочергово повинно здійснюватися українською мовою. Переходити на іноземну мову варто лише тоді, коли клієнт сам про це попросить. Це рішення носитиме рекомендаційний характер і покликане відновити історичну справедливість щодо нашої мови, яка століттями пригнічувалася", - сказав депутат Київради Юрій Сиротюк, який є суб'єктом подання відповідного рішення.

Заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів підтримує це рішення. "Я вважаю, що це абсолютно правильна ініціатива, і як громадянин, я хочу щоб до мене зверталися українською мовою і пропонували меню рідною мовою. Але якщо ми вже взялися за цю проблему, то треба вирішувати її системно, у відповідності з усіма юридичними нормами. Необхідно також прописати конкретні механізми його реалізації", - зазначив він.

Як свідчать дані опитування Центру Разумкова, понад дві третини (68%) громадян України вважають рідною мовою українську, 14% – російську, 17% – і українську, і російську однаковою мірою, 0,7% – інші мови.