UA / RU
Підтримати ZN.ua

Київрада відмовилася демонтувати пам'ятник Щорсу без рішення Кабміну

Секретар Київради оголосив пам'ятник Щорсу "унікальним". Київська влада відмовляється виконувати пряму норму закону про декомунізацію.

Київрада ухвалила рішення "Про заходи щодо переміщення (перенесення) пам'ятника військовому діячеві Щорсу М.О.".

Як повідомляє прес-служба Київради, рішення передбачає звернення до Міністерства культури України з проханням внести пропозицію щодо переміщення пам'ятника Миколі Щорсу на розгляд Кабінету міністрів.

За інформацією прес-служби, постамент є пам'яткою монументального мистецтва та відноситься до Переліку об'єктів культурної спадщини національного значення, які занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. "І, відповідно, переміщення пам'ятника не можливе без погодження із вищими органами влади", - йдеться в повідомленні.

"Ми маємо виконати закон України про декомунізацію, а постамент Щорсу якраз підлягає під відповідний закон. Разом із тим, пам'ятник справді унікальний, це перший кінний постамент після Другої Світової війни. І необхідно його зберегти належним чином. Пам'ятник часто стає об'єктом вандалізму з боку радикально налаштованих активістів, які намагаються демонтувати постамент самотужки. І цього понеділка 20 березня було зафіксовано жахливий акт вандалізму - хтось відпиляв коню праву ногу по коліно. І наше з вами завдання - не допустити подібного і зберегти пам'ятник для майбутніх поколінь", - зазначив ініціатор відповідного рішення, заступник міського голови - секретар Київради Володимир Прокопів.

Прокопів також зауважив, що пам'ятник буде доцільно розмістити в Музеї монументальної пропаганди СРСР.

У березні 2016 року Український інститут національної пам'яті заявив, що за законом про заборону пропаганди комуністичної і нацистської символіки пам'ятник Миколі Щорсу в Києві необхідно демонтувати. Як зазначили в інституті, Щорс не лише брав активну участь у бойових діях проти українських військ у 1918-1919 рр., але і займав посаду військового коменданта міста Києва (лютий 1918) і несе відповідальність за військові злочини більшовиків проти цивільного населення української столиці. Зрештою, більшовицький комбриг Щорс загинув 30 серпня 1919 року в боях саме з армією, яка боролося за незалежність України.