Температура повітря в Києві цієї зими вперше за 140 років так і не опустилася нижче 10°С морозу, через теплу погоду метеорологам не вдалося зафіксувати настання метеорологічної зими.
"Стійкого переходу середньодобової температури повітря через 0°С у бік мінусових значень протягом календарної зими 2019-2020 рр. у Києві так і не відбулося", - наголошують в Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
Упродовж трьох зимових місяців у столиці трималися плюсові середні температури, загалом за грудень-лютий температура склала 2°С тепла.
Водночас цієї зими було зафіксовано промовистий "температурний парадокс": найхолодніше цьгоріч було 8 лютого – 8,4ºС морозу, минулоріч вже 22 листопада температура опустилася до -9,7°С.
"Кліматологи обсерваторії наголошують, що вперше за 140 років у Києві не було не тільки метеорологічної зими, але й температури повітря нижче -10°С. Це наслідки глобального потепління, темпи якого, на жаль, пришвидшуються", - додали в обсерваторії.
Опадів цієї зими випало рівно 100 мм – 70 % сезонної норми. Стійкого снігового покриву у столиці так і не було.
Як повідомлялося, цієї зими висока температура повітря у Києві неодноразово била рекорди за роки метеорологічних спостережень.
За прогнозами, Україна не потрапляє в групу країн, де буде зовсім кепсько унаслідок глобального потепління. Але межу 1,5°С Україна вже перетнула. Систему порушили, що призвело до збільшення кількості небезпечних погодних явищ. Докладніше про глобальне потепління читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Світлана Краковська: "Погоду нам диктує океан"".