UA / RU
Підтримати ZN.ua

Києву треба запустити проект "100 великих киян"

Острівці зелені один за одним зникають під кам'яними плитами забудов, місто стало брудних, курним, заваленим сміттям.

Муніципальна влада повинна серйозно потурбуватися, щоб кияни, і старі, і нові, боліли душею за своє рідне місто. Першим кроком може стати проект по розміщенню на міському транспорті портретів з лаконічним текстом "100 великих киян".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Валерій Грузин. Автор вважає, що треба заснувати велику програму і не шкодувати коштів. "Її швидко потрібно запускати і вибудовувати так, щоб відгукувалася душа".

"Колись Київ самопроголосив себе найзеленішою столицею Європи, хоча загальна площа зелених насаджень складає 7900 га з 83600 га (хороший показник, але далеко не "самий"). Відгомін цього міфу ні-ні, та й прориваються в алілуйних епітафіях по нашому Місту. Було, але пройшло: острівці зелені один за одним зникають під кам'яними плитами забудов, місто стало якимось брудним, курним, заваленим сміттям. У нинішньому році кияни особливо гостро відчули наслідки цього процесу. В умовах незвичної спеки багато не знаходили звичних зелених притулків, а рятівних дощів випало вдвічі менше, ніж у минулому році", - зазначає Грузин.

У щорічному дослідженні Київ відправили у десятку найменш придатних для життя міст - 131-е місце з 140, і він опинився в компанії зі столицями Камеруну, Зімбабве, Пакистану, Алжиру, Папуа-Нової Гвінеї, Бангладеш, Лівії, Нігерії та Сирії. 47,8 підсумкових балів зі ста можливих. Більш того, за окремими показниками (стабільності і розвиненості інфраструктури) Київ поступився половині названих міст, і лише в сфері освіти та охорони здоров'я домігся прийнятних результатів. Дивує і стрімкість здачі колишніх позицій: за останні п'ять років показники Києва в рейтингу знизилися на 21,4 пунктів. Це найстрімкіше падіння в світі. Навіть у п'ятірки найгірших за динамікою розвитку справи йшли краще: Дамаск показав мінус 16,1, Тріполі - 6,2, Детройт - 5,7, Москва - 5,6.

Детальніше про київ і киян читайте у статті Валерія Грузина "Куди поділися кияни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".