Муніципальна влада повинна серйозно потурбуватися, щоб кияни, і старі, і нові, боліли душею за своє рідне місто. Першим кроком може стати проект по розміщенню на міському транспорті портретів з лаконічним текстом "100 великих киян".
Про це у своїй статті для DT.UA пише Валерій Грузин. Автор вважає, що треба заснувати велику програму і не шкодувати коштів. "Її швидко потрібно запускати і вибудовувати так, щоб відгукувалася душа".
"Колись Київ самопроголосив себе найзеленішою столицею Європи, хоча загальна площа зелених насаджень складає 7900 га з 83600 га (хороший показник, але далеко не "самий"). Відгомін цього міфу ні-ні, та й прориваються в алілуйних епітафіях по нашому Місту. Було, але пройшло: острівці зелені один за одним зникають під кам'яними плитами забудов, місто стало якимось брудним, курним, заваленим сміттям. У нинішньому році кияни особливо гостро відчули наслідки цього процесу. В умовах незвичної спеки багато не знаходили звичних зелених притулків, а рятівних дощів випало вдвічі менше, ніж у минулому році", - зазначає Грузин.
У щорічному дослідженні Київ відправили у десятку найменш придатних для життя міст - 131-е місце з 140, і він опинився в компанії зі столицями Камеруну, Зімбабве, Пакистану, Алжиру, Папуа-Нової Гвінеї, Бангладеш, Лівії, Нігерії та Сирії. 47,8 підсумкових балів зі ста можливих. Більш того, за окремими показниками (стабільності і розвиненості інфраструктури) Київ поступився половині названих міст, і лише в сфері освіти та охорони здоров'я домігся прийнятних результатів. Дивує і стрімкість здачі колишніх позицій: за останні п'ять років показники Києва в рейтингу знизилися на 21,4 пунктів. Це найстрімкіше падіння в світі. Навіть у п'ятірки найгірших за динамікою розвитку справи йшли краще: Дамаск показав мінус 16,1, Тріполі - 6,2, Детройт - 5,7, Москва - 5,6.
Детальніше про київ і киян читайте у статті Валерія Грузина "Куди поділися кияни?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".