Як зазначив засновник і ідеолог Музею Валерій Галан в цілому робота над створенням Музею тривала близько 5 років. Залучалися консультанти з-за кордону, в тому числі з Музею мадам Тюссо. Всього в музеї двадцять п'ять сюжетних композицій, де кожну інсталяцію супроводжує інтерактивний аудіо- і відео контент, щоб відвідувач відчув дух конкретного події.
"Нашим завданням було створити такий музей, який міг би об'єднати українців навколо своєї історії. У нас більше 6 століть історію знищували, перекручували, привласнювали. Наш проект націлений на те, щоб ми могли показати історію нашого народу і історію наших предків. Битви, які ми програли в історії, вплинули на те, що багато українців відчувають себе другосортною нацією, мають вуаль невдахи. Тому цей проект покликаний, щоб українці пишалися своєю історією і нацією ", - сказав він.
Також він зазначив, що "музей змушує вдивитися в минуле, щоб осягнути сучасність і побачити горизонти нашого майбутнього".
Над проектом створення музею працювала потужна команда - більше 50 відомих фахівців: істориків, архітектори, дизайнери, IT-фахівці, громадські діячі, волонтери.
За півтори-дві години в мультимедійному форматі можна ознайомитися з багатовіковою історією української нації. Кожна експозиція буде цікава і для дітей.
Екскурсія в музеї доступна на восьми мовах: за допомогою QR-коду можна вибрати потрібну мову. Шістдесят фігур з 100 "розмовляють": при натисканні певної функції можна почути репліку історичної постаті.