Акція опозиції "Вставай, Україно!", проведена в Києві 18 травня, отримала удвічі більшу підтримку серед киян порівняно з акцією Партії регіонів "В Європу без фашистів". Більше того, також удвічі більше киян різко негативно поставилися до антифашистського маршу.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".
Так, відповідаючи на питання "Чи знаєте ви про проведені акції 18 травня і якщо так, то як ви до них ставитеся?", позитивно оцінили акцію опозиції третина (32%) респондентів-киян, ще чверть (25%) - нейтрально, кожен п'ятий (19%) - негативно. Стільки ж (19%) нічого не знали про захід.
Що стосується антифашистського маршу Партії регіонів, то лише кожен десятий опитаний (11%) дав позитивну оцінку, кожен п'ятий (18%) ставиться нейтрально. При цьому понад 40% дали негативну оцінку. Чверть нічого не знали про антифашистський марш.
Найбільш позитивно оцінили акцію "Вставай, Україно!" прихильники ВО "Свобода" (57%), серед прихильників "Батьківщини" таких 49%, "УДАРу" - 36%. У той же час 40% тих, хто симпатизує Компартії і Партії регіонів оцінили акцію опозиції негативно.
Акцію "В Європу без фашистів" відносно позитивно оцінили лише прихильники Партії регіонів (51%). Найбільш негативно поставилися до неї прихильники "Свободи" і "Батьківщини" (70%).
Згідно з даними опитування, найбільш поінформованими про акції 18 травня виявилися люди старшого віку, в той же час третина молоді нічого не знала про акції опозиції, а понад 40% - про акції Партії регіонів.
У гендерному розрізі картина наступна: чоловіки набагато більше підтримують акцію опозиції (40%), ніж жінки (26%), а акцію Партії регіонів оцінюють більш негативно (50%), ніж жінки (40%).
Більшість опитаних впевнені в тому, що учасники акцій отримували винагороду за свою участь, особливо в антифашистському марші.
Так, 51% киян вважають, що всі учасники акції Партії регіонів отримували винагороду, ще 17% дотримуються думки, що отримували винагороду лише деякі. Тільки 7% вважають, що учасники акції не отримували ніяких грошей.
Що стосується опозиційної акції, 35% опитаних думають, що всі учасники акції отримували винагороду, ще 21% вважають, що винагороду отримували лише деякі.
Соціологи відзначають цікаву тенденцію: що молодші респонденти, то більше вони відзначають "проплаченість" акцій, не виключено, що це одна з основних причин низької підтримки серед молоді.
38% опитаних вважають, що більше киян було на акції опозиції, 8% - на акції Партії регіонів. Разом з тим 7% вважають, що на обох акціях були переважно не кияни, а 9% - переважно кияни. При цьому більшості (38%) важко відповісти на дане питання.
Опитування проводилося з 20 по 26 травня серед жителів Києва від 18 років (всього 1002 респонденти) по телефону. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та районами Києва. Похибка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50%, не більше 3,1%, для значень близьких до 30% - не більше 2,8%, для значень близьких до 10% - не більше 2%. !zn
Читайте також:
Регіоналам роздали інструкцію, як "правильно" розповідати про побиття журналістів
Лідер Молодих регіонів: Хлопці спортивної зовнішності з мітингів 18 травня - це не ми
Янукович через два тижні засудив напад на журналістів на мітингу опозиції