UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай, можливо, шантажував Україну вакцинами - ЗМІ

Нібито Пекін погрожував заблокувати постачання 500 тис. доз вакцини, якщо Київ підтримає документ про порушення прав людини в Сіньцзяні

Китайські офіційні особи, імовірно, заявляли Україні, що заблокують призначену їй поставку 500 тис. доз вакцини проти COVID-19, якщо вона підтримає в ООН документ, який закликає до ретельного вивчення ситуації з правами людини в Сіньцзяні, повідомляє агентство Associated Press з посиланням на власні джерела серед дипломатів в структурах ООН.

«Україна приєдналася до представленого Канадою на Раді з прав людини в Женеві у вівторок заявою, яке також підтримали понад 40 країн, із закликом до Китаю дозволити негайний доступ незалежних спостерігачів в Синьцзян», - передає агентство.

За його даними, Україна напередодні відкликала підпис під цією заявою. За версією Associated Press, таке рішення вони прийняли саме після того, як Пекін пригрозив заблокувати постачання вакцини.

«У четвер Україна виключила своє ім'я зі списку підтримали (документ - ІФ) держав після того, як китайські власті попередили Київ, що заблокують заплановану поставку не менше 500 тис. доз вакцини проти COVID-19 в Україні, якщо вона цього не зробить, заявили дипломати з двох західних країн », - зазначає агентство.

Агентство уточнює, що дипломати розповіли про це на умовах анонімності, оскільки не уповноважені говорити на цю тему зі ЗМІ.

За даними агентства, Україна домовилася про покупку 1,9 млн доз вакцини CoronaVac у компанії Sinovac, і станом на початок травня отримала 1,2 млн доз.

Журналістам агентства не вдалося отримати відповідь на запит по цій темі ні в Києві, ні в Пекіні, відзначається в повідомленні.

Читайте також: Лідери G7 розробляють плани протидії Китаю

Раніше представник КНР при Євросоюзі назвав підривом світу і довіри між країнами положення спільного комюніке Євросоюзу і Японії за підсумками що відбувся віртуального саміту, що стосуються Китаю. Як передають ЗМІ КНР, деякі пункти заяви "повністю вийшли за рамки нормального розвитку двосторонніх відносин".

Він вказав на те, що в заяві ЄС та Японії йде мова про "серйозну стурбованість ситуацією в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, підкреслюється важливість миру і стабільності в Тайванській протоці". Також там зазначають готовність до координації дій з регіональних проблем, включаючи питання Гонконгу і Сіньцзяну, обміну відомостями про свої стосунки з КНР.