Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли в народ" понад тридцять нових популярних книг з історії України, сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в самих далеких глибинках Донбасу і Карпат.
"Коли Україна стала незалежною, у громадянина України з паспорта досить символічно зникла графа "національність", - говорить Галушко. - І ось наче ж ми всі громадяни однієї країни, але частина розмовляє українською, частина - російською, частина переходить з "мови" на "язык" ситуативно, частина - задовольняється суржиком. Я сам - російськомовний, як і вся моя родина впродовж уже півстоліття. Хоча її представники сиділи у в'язницях за український буржуазний націоналізм".
"Таким чином, українці мають примиритися з тим, що ми все ж таки розрізняємося за мовною, конфесійною та регіональною ознаками, - впевнений історик. - Визнати, що при цьому ми є вже досить злагодженим оркестром, що, власне, й підтвердила війна. А головне - доведеться поквапитися з тим, щоб прийняти себе як громадянську політичну націю. Відчути, що в нас уже є щось таке спільне, що не потребує додаткового аналізу крові, дослідження родоводу, претензій - мовою чи суржиком ти висловлюєш свої думки. Тому що Україна вже існує як спільність, яка вміє себе захищати".
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.
Повну версію інтерв'ю дивіться тут:
https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology
Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут: