Упродовж 12 тижня поточного року на кір захворіли 2179 українців, зокрема 1159 дітей. Від ускладнень кору померли чотири людини, повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України.
"Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову почав зростати. За оперативними даними, найбільше нових випадків кору 15–21 березня зареєстровано у Хмельницькій (207 хворих), Львівській (186), Київській (177), Рівненській (157) областях, а також у Києві (203)", - наголошується у повідомленні.
Загалом у період із 28 грудня 2018 до 22 березня 2019 року на кір захворіли 32 939 українців, з них 18 109 дітей. Кір є небезпечним і дуже заразним вірусним захворюванням. Ліків від кору не існує, захистити від хвороби може лише вакцинація. Тож діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику, нагадують у ЦГЗ.
За даними ЮНІСЕФ, у 2018 році Україна стала світовим лідером за захворюваністю на кір. Окрім України найбільший приріст випадків захворювання спостерігався на Філіппінах і в Бразилії, прогрес у подоланні цього захворювання опинився під загрозою.
У Міністерстві охорони здоров'я розвінчали міфи про лікування кору та розповіли, що потрібно знати про вакцини від цієї хвороби.
За даними міжнародних експертів, російські "тролі" у соціальних мережах зіграли чималу роль у виникненні всесвітньої кризи в охороні здоров'я. Упродовж тривалого періоду вони поширювали медичну дезінформацію і посилювали сумніви серед громадськості про необхідність щеплень проти кору.
Докладніше про європейську кризу захворюваності на кір і її наслідки для України читайте у матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".