UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кінець Успенського посту: традиції та заборони

Його дата цього року змінилася.

1 серпня у християн східного обряду розпочався Успенський піст. Він триватиме до 14 серпня, а вже наступного дня, 15 серпня, віряни відзначатимуть свято Успіння пресвятої Богородиці.

Читайте також: Яблучний Спас: традиції свята

Традиційно українці постяться два тижні до цього свята, для очищення тіла та душі від всього поганого. Під час дотримання посту важливо не сваритися, не лихословити, не впускати у голову негативні думки. Варто присвячувати час молитвам і добрим справам.

Традиції дня

Після закінчення Успенського посту, тож влаштувати сімейне застілля. Але алкоголь все ж намагалися не вживати.

В останній день посту і перед святом Успіння пресвятої Богородиці у церквах проводять Всеношну службу. У центр храму виносять Плащаницю, на якій зображено обличчя Діви Марії.

Після Успенського посту починався період сватання та весіль. Хлопці поспішали посвататися, щоб встигнути зіграти весілля цього року. Дівчата намагалися вибрати собі нареченого до свята, щоб не залишитись у дівках до самої весни.

Що не можна робити в цей день

Успенський піст триває два тижні. В ці дні не можна їсти страви з м'яса, яйця, молочні продукти.

Під час Успенського посту найсуворішими днями є понеділок, середа та п'ятниця. В ці дні дозволяється вживати сирі овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, сіль та запивати їх водою. Останній день посту припадає на середу, тож в цей день будуть діяти суворі обмеження.

Головне пам'ятати, що під час посту важливим є не обмеження в їжі, а духовне очищення. В цей час варто приділити час молитві, робити добрі справи, не допускати злих думок, заздрості. Також під час посту забороняється злитися, лихословити, брехати та бажати зла оточуючим.